Ankara Travesti İçin Cilt Bakım Tüyolar

Her geçen yıl, ne yazık ki cilt sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri de beraberinde getiriyor. İşte bu nedenle cilt bakımınızı asla ihmal etmemelisiniz.

İyi beslenin
Canlı ve ışıltılı bir cilt için bol miktarda taze meyve ve sebze yiyin. Ayrıca ceviz, fıstık, fındık, kuru kayısı ve havuç da cilde nem kazandırır.

Özel banyo yağları kullanın
Banyo ürünlerinin kremli olması, özel banyo yağları kullanmak ve banyodan sonra nemlendirici uygulamak, cildinize ışıltılı bir görünüm verir. Nemlendirici seçimini de cilt tipine ve mevsime göre yapmalısınız.

Cilt yaşınıza uygun yöntemler seçin
Ciltte kuruluk ya da fazla yağlanmaya bağlı görülen erken deri yaşlanması, cilt uzmanlarının önerdiği uygun ürünlerle engellenebilir. Cilt yaşınız biyolojik yaşınızdan fazla ise, vitamin ve kolajen enjeksiyonu ya da peeling tedavisi ile cildinizi gençleştirmeniz mümkün. Bu tedaviler kendinizi iyi hissetmenizi ve ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Sabah uyandığınızda bir-iki bardak su için
Günde an az iki litre su içerek hücreleri temizlemek, dolgunlaştırmak ve kırışıklıkları azaltmak mümkündür. Bitki çayları veya sebze suları da bu miktara dâhil olabilir. Ancak alkol, çay, kahve, meşrubat ve asitli içecekler, günlük su tüketim miktarının dışında tutulmalı.

Selülitlerden kurtulun
Uzman Doktor Zerrin Baysal, farklı problemlerden kaynaklanan selülitlere tek tip bir tedavi yaklaşımının söz konusu olmadığını söylüyor. Tedavi yöntemlerinden hangisinin seçileceğine doktorunuz gerekli tetkikleri yaptıktan sonra karar vermeli. Bununla birlikte ankara travestileri doğru ve dengeli beslenerek, metabolizmanızı hızlandırarak, tuzlu ve yağlı gıdalardan uzak durarak, bol su içip spor yaparak selülitle savaşabilirsiniz.

Epilasyonu uzmanına yaptırın
Her kıl tipi, kökten yok edilmeye uygun olmayabilir. Tüylerin rengi ve kalınlığı, özellikle lazer epilasyon tedavisine yanıt almak için önemli faktörler. İnternet ya da telefonla satış kanallarından alınan epilasyon programları başarısız sonuçları beraberinde getirir. Epilasyonu, dermatoloji uzmanının değerlendirmesi sonucu donanımlı bir merkezde yaptırmalısınız.

Ankara Travestileri Kışın Bu Cilt Bakımlarını Yapabilir!

Dermatoloji Uzmanı Dr. Elif Ebru Güner, ”Mükemmel, ışıldayan bir cilt bizim asıl aksesuarımızdır. Hangi yaşta olursak olalım hepimiz sağlıklı, bakımlı, güzel bir cilde sahip olmayı isteriz. Cildimiz iç dünyamıza açılan bir penceredir ve hangi hızla yaşlandığımızın en iyi göstergesidir. Hayatımızın tamamında olduğu gibi cildimiz de genlerimiz ve çevremiz arasında gerçekleşen bir evliliğin ürünüdür. Genlerimiz için bir şey yapamayız, ancak çevresel etkenleri kontrol edebiliriz.” dedi.

Cildin doğal hidrolipid yapısını ve dengesini korumak, cildin işlevlerini düzenlemek (oksijenlenme, kan dolaşımı, ölü hücrelerin atılması, yeni hücre oluşumu), doğal atıklar ve dış faktörlerle oluşan kirliliğinin temizlenmesi, koruyucu tabakanın oluşturulması, yıpranma ve yaşlanma ile azalan biyolojik aktiviteler için cildin ihtiyacı olan aktif maddelerin verilmesi, cilt bakımı ile daha güzel bir görünüm yanında ruhsal rahatlama, gevşeme hissetmek olarak açıklanabilir.

Güner, ”Cildimiz gün boyu çevre koşullarının etkisi ile kirlenir. Egzoz dumanları, makyaj artıkları, cildin kendi salgıları, mikroorganizmalar cilt üzerinde birikir ve cildin normal işlevlerini yerine getirmesini engeller. Ayrıca nikotin, Alkol, sağlıksız beslenme, yetersiz uyku gibi etkenler de cildin yapısını olumsuz etkiler. Cilt bakımı cildin temizlenerek ve uygun ürünlerle desteklenerek bu olumsuz faktörlerin etkilerini ortadan kaldırır. Travesti bireyin cildinin normal işlevlerini devam ettirmesini sağlar. Cildimizde sorun olmasa dahi ayda 1 kez genel cilt bakımı yaptırmamız cilt sağlığı ve güzelliğimizi korumamız için gereklidir. Cildimize düzenli bakım yaptırmamız ve ev ürünleri ile desteklememiz geleceğe yönelik bir yatırımdır.” dedi.

Cilt analizi yaptırın
Cilt analizi yapılarak cildinizin neye ihtiyacı olduğu belirlenir. Önce cilt temizlenerek peeling işlemi yapılır. Ardından cilt yapısına göre 5 -15 dak. arasında buhar banyosu uygulanır. Vakum yardımı ile cildin altında birikmiş olan yağlar cilt yüzeyine çıkarılır. Cilt de komedon ve milia oluşumu varsa temizliği yapılır. Bu işlemin sonrasında yüksek frekans işlemi yapılır.

Bunun amacı cildi mikroplardan arındırmak, yatıştırmak ve kan dolaşımını hızlandırarak, sivilceleri kurutmaktır. Kas yönü doğrultusunda yüz ve dekolte masajı yapılır. Cildin ihtiyacına göre serum ve maske uygulanarak cildin ihtiyacı olan kremle işlem tamamlanır.

Hassas ciltler için bakım kürü
Dr. Elif Ebru Güner, hassas ciltler için tedavi bakım kürü örneği verdi; Haftada 1 kere uygulanan 6 haftalık bakım kürüdür. Her seans 60 dakikadır.

İçeriği: Yaban mersini özü, kuşburnu, rosa canina özü, meriloto, meyan kökünden elde edilen Beta Glicirretic asit, E ve C vitaminileri, aloe vera ekstreleri.

Etkileri: Damar çeperlerini korur. Tahriş olmuş ve kuperozlu ciltlerde yanmayı, kızarıklığı azaltır, rahatlama sağlar, antioksidan etki gösterir. Göz çevresi bakımı içinde Dr. Güner şu ifadelerde bulundu, ”Göz çevremiz de özel bakımı hak eder. İnce çizgilenmeler, şişlikler, koyuluklar, göz etrafı ile ilgili problemlerdir. Bu sorunların çözümünde yardımcı olabilecek çeşitli bakımlar vardır. Yenileyici bir göz çevresi bakımı ile nazik cildin düzenlenmesi, sıkılaştırılması sağlanır. Haftalık seanslar şeklinde uygulandığında mükemmel sonuçlara ulaşılır.”

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın