Ankara Travesti Yanık Saç Bakımını Nasıl Yapmalı?

Saçların boyadan yanması durumunda saçların uçları yay gibi esnediği için kıvrılmaya ve kuruduğu içinde saçlar tel tel kırılmaya başlar ve bir daha dakolay kolay iflah olmaz. Bu can sıkıcı durumun bir an evvel atlatılması için saç bakımına çok büyük özen gösterilmeli ve bakım maskeleri ile yanan saçlar kurtarılmaya çalışılmalıdır.

Yanan saçların eski sağlığına kavuşmasını sağlamak için düzenli olarak aşağıdaki bakım maskelerini uygulayın. Bu sayede kısa süre içerisinde yanmış olan saçlarınızın yeniden eski sağlığına kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik her bir bakım maskesini hazırlamakta uygulamakta çok pratik.

Yanmış saçlara en iyi çözüm yolu yumurta maskesidir.

1 adet yumurtayı 5 kaşık Hindistan yağı ile karıştırın ve saç köklerinden başlayarak aşağıya doğru saçınıza bu karışım ile masaj yapın. 30 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile yıkayın. Eğer yumurta maskesi alerjik bir reaksiyona sebep olmadıysa her gün uygulamaya devam edin.

Aloe vere maskesi de yanmış saçlara iyi gelen bir diğer maske çeşididir.

2 çay kaşığı aloe vera jeli, 2 çay kaşığı bitkisel gliserin ve 4 yemek kaşığı avakado yağını karıştırın saç köklerinden aşağıya doğru masaj yaparak uygulayın. 25 dakika sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın ve bu maskeyi her gün uygulayın.

Anti-Aging Kremler Travestileri Güneşten Koruyor Mu?

Güneş ışınlarının yoğun olduğu yaz mevsiminin yanı sıra kışın da güneşten koruyucu kullanmak önem taşıyor. Kış güneşi de olsa hatta direkt güneş ışığı gelmese bile korunmak gerekiyor. Çünkü ışınlar buluttan bile geçiyor. Bu nedenle koruyucu kremlerin en azından güneş gören el, yüz gibi yerlerde kullanılması gerekiyor.

Sağlıklı ve genç bir yüz cildi için yapılacaklar “fasiyal rejuvenasyon gençleştirme” başlığı altında toplanır. Gençleştirme ile:

Kırışıklıklarda azalma,Gevşek cildin sıkılaşması,Güneş lekelerinin azalması,Cilt renk ve tonunun düzelmesi ve hasarlanmış deri damarlarının tedavi edilmesi amaçlanır. Travesti yaşına ve ciltteki hasarın derecesine bağlı olarak yapılacaklar farklılık göstermektedir.

Hafif durumlarda anti-aging kremler, yüzeysel kimyasal soyma, ablatif olmayan lazerler, dolgu ve botoks uygulamaları kullanılırken, daha ağır cilt yaşlanmasında bunlara ilaveten radyofrekans, fraksiyonel ablatif lazerler kullanılabilir.

Çok ileri deri yaşlanmasında bu uygulamalarla beraber yüz germe gibi estetik ameliyatlar önerilir.

En Önemli Anti-Aging Kremler Güneşten Koruyucular
Daha genç, güzel, parlak, sağlıklı ve doğal görünümlü bir cilde sahip olmak için 30’lu yaşlardan itibaren ankara travesti cilt tipine uygun anti-aging ürünleri kullanması gerekiyor. Deri yaşlanması sürecinde genç ve olgun ciltler için farklı ürünler kullanılmalı.

30-35’li yaşlarda C vitaminli, antioksidan içerikli veya meyve asitleri içeren kremler önerilebilir. Daha olgun ciltlerdeyse A vitamini, retinoid, peptid içeren kremlerin kullanılması cildin yaşlanmasını geciktirmektedir.Kuşkusuz en önemli anti-aging kremler güneşten koruyuculardır, düzenli kullanıldıklarında derinin genç kalmasını sağlıyorlar.

Deri Yaşlanmasının En Önemli Nedeni Güneş Işınları
Deri yaşlanması iç ve dış etkenlerin etkisiyle oluşur. İç etkenler kalıtım ve yaşımız yani biyolojik saatimizdir. Dış etkenler arasında çevresel faktörler ve yaşam şeklimiz önemlidir. Bunlar arasında güneş ışınları, sigara içimi, hava kirliliği, alkol, yeme ve uyku alışkanlıklarımız ve stres sayılabilir. Deri yaşlanmasının en önemli nedeni ve %80-90’dan sorumlu olan güneş ışınlarıdır ki, bu yaşlanma fotoyaşlanma olarak isimlendirilir. Fotoyaşlanma uzun süreli ve devamlı güneşe maruz kalan el üstleri ve yüzde belirgindir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın