Ankara travestileri ruh yaşlarını gizlemekten korkmuyor

Ankara travestileri ruh yaşlarını gizlemekten korkmuyor
Ankara travestileri ruh yaşlarını gizlemekten korkmuyor

Ankara travestileri yaş konusunda oldukça takıntılı kişiler arasında yer alıyor. Beyinde yaşlanmayı hızlandıran ve yavaşlatan çeşitli faktörler var. Bunların başında; depresyon, bunamalar ve bağımlılık yapıcı toksik maddeler geliyor. Söz konusu hastalıkları olan ve toksik madde kullanan bireylerin beyninde daha hızlı yaşlanma ve küçülme görülüyor.

Öncelikle yaşamdan beklentimiz, hayallerimiz, umutlarımız, ideallerimizin olması, yakınlarımızla birlikte mutlu bir yaşam sürmemiz, kaliteli sosyal ilişkiler kurmamız, çalışmamız amagerektiğinde dinlenmeyi bilmemiz bizi beyin yaşlanmasına karşı korur.

Ayrıca beyin yaşlanmasını hızlandıran depresyondan özellikle korunmalı ve varsa bir uzmana başvurulmalı. Beynini sağlıklı aktivitelerde sürekli kullanan bireylerin beyni genç kalır. Spor yapan bireylerin beyinleri yapmayanlara göre daha sağlıklı ve büyük olur. Tek tip beslenmeden kaçınmak da beynimizi korur.

Beyin yapısına baktığımız zaman yaşlanmayla birlikte bir miktar küçülmeden söz edilebilir. Ancak hacimce küçülme her zaman fonksiyon azalması anlamına gelmez. Beyin fonksiyonunubelirleyen ana etmen sinaps yani nöronlar arası bağlantı sayısıdır. Sağlıklı yaşlanmada beyin nöronlarını kaybederken sinaps’lar yoluyla tecrübe kazanır ve öğrenir. Yaşlandıkça öğrenme sanıldığı gibi durmaz. Beyin her yaşta yeni sinaps yapabilme özelliğine sahiptir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın