Ankara travestileri seks yapmak için bahaneye ihtiyaç duymuyor

Ankara travestileri seks yapmak için bahaneye ihtiyaç duymuyor
Ankara travestileri seks yapmak için bahaneye ihtiyaç duymuyor

İki kişi arasındaki en mahrem ama aynı zamanda en özel anlar cinsel ilişki sırasında yaşanıyor. Bazen partnerini memnun etmek, bazen de karşılıklı haz almak için yaşanan cinsellikteki en önemli nokta ise birbirini seven iki kişinin karşılıklı güven duyması oluyor. Ankara travestileri birebir ilişkilerinde cinsellik odaklı düşündükleri taktirde seks için bahane aramak istemiyor.

Cinsel arzu; insanın içinde var olan, doğuştan sahip olduğu bir dürtü. Bir başkasıyla bu arzuyu paylaşmanın en sevgi dolu ve keyifli yolu ise seks yapmaktan geçiyor. Eski devirlerde seks yapmanın en büyük amacı, nesillerin devamlılığını sağlamaktı. Oysa günümüzde sadece üremek için değil, aynı zamanda zevk almak, fiziksel ve ruhsal boşalma yaşamak için de seks yapılıyor. İnsanoğlunu diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden birinin sadece fiziksel değil, duygusal ve ruhsal açıdan da sekse ihtiyaç duyması olduğunu belirten Psikolog Banu İkizgül ile seksin insan hayatındaki yerini ve önemini konuştuk.

Bir ilişkide seksin rolü nedir?
Seks, iki kişi arasında yaşanan özel bir durum. Çifti birbirine bağlıyor, yakınlaştırıyor  sevgi ve sadakati arttırıyor. İkili arasında samimiyeti güçlendirerek, birbirlerine bağlanmasını sağlıyor. Sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin temelinde seks, seksin temelinde ise sağlıklı ve mutlu bir ilişki yatıyor. Cinsel ilişki boyunca salgılanan endorfin, kişilerin hem fiziksel hem de ruhsal açıdan iyi hissetmesini sağlıyor.

Kadınlar ile erkeklerin sekse bakışı farklı oluyor, neden?
En temel nedenler arasında fizyolojik ve anatomik açıdan farklı olmaları yer alıyor. Kadın da erkek de farklı cinsel donanımlara sahip. Her iki cinsiyet arasında cinsel istek, ilişki, saldırganlık ve esneklik konularında kendine özgü farklar bulunuyor. Bu, cinsel davranışların yanı sıra duygu ve düşünceleri de etkiliyor. Yapılan çalışmalara göre  cinsel duygulara karşı, erkeklerin beyinlerinde kadınlarınkinden iki kat daha fazla boşluk bulunuyor. Aynı zamanda testosteron seviyeleri yani beynin seks motoruna benzin depolayan hormonu da kadınlara oranla 10-100 kat daha fazla salgılanıyor. Diğer nedenleri ise toplum tarafından verilen erkeklik ve kadınlık hakkındaki kültürel görüşler, inanç sistemleri, imajlar ve beklentiler oluşturuyor. Toplumsal cinsiyet, kadın ve erkeğin sekse bakış açısını etkiliyor. Kadınların seks yapması ayıplanırken, erkeklerin her an sekse hazır olması gerektiği öğretiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın