Araştırmacılar otomatik kan şekerini ayarlayan ‘akıllı’ insülin geliştiryor

Tip 1 şeker hastaları için kan şekeri düzeylerini izleme zor, zaman alıcı ve bir doz miscalculated ise bile tehlikeli olabilir. Şimdi araştırmacılar otomatik potansiyel hastalık muzdarip olanlar için hayat çok daha kolay yapabilir, kan şekeri, ayarlar bir “akıllı” insülin geliştirdik.

Utah Sağlık Bilimleri Üniversitesi araştırmacıları bir ekip In-PBA-F, kan şekeri düzeylerinin yükselmesi zaman kendini aktive olduğu, uzun ömürlü “akıllı” insülin dediğimiz oluştururken, 2011 yılında projeyi başladı. Testlerde, In-PBA-F bir enjeksiyon tip 1 diyabet için fare modellerinde 14 saatlik bir asgari çalıştı. Madde fareler şeker verildi sonra art arda ve otomatik kan şekeri düşürücü etkili oldu.

“Modifiye insülin glikoz hissedebiliyordu böylece Temelde, düzenli insülin molekülü üzerinde bir ‘glikoz sensörü’ koymak,” Dr Danny Chou, çalışmada yazar ve Utah Üniversitesi’nde biyokimya asistan profesör söyledi.

In-PBA-F fenilboronik asit (PBA) olarak adlandırılan bir kimyasal bileşeni olan bir uzun-etkili bir insülin türevinin oluşan bir ucuna ilave edildi. In-PBA-F aktivitesini bloke kan dolaşımını proteinleri serum bağlanarak çalışır. Kan şeker seviyesinin yükselmesine zaman, glukoz şekerler Ins-PBA-F serbest bırakılmasını isteyen, PBA bağlamak.

Chou In-PBA-F daha hızlı bir şekilde hareket eder ve LEVIMIR olarak pazarlanan, ticari bir uzun-etkili insülin detimir daha kan şekerini düşürücü daha etkili olduğunu FoxNews.com söyledi. Testler kan şekeri kendi insülin tarafından düzenlenen kan şekeri sağlıklı farelerde aynı oldu diyabetik fare modellerinde In-PBA-F ile güvenli bir seviyeye düşürülmüştür edildiği hızını gösterdi.

Amerikan Diyabet Derneği göre, insülin dozları miscalculating ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Hiperglisemi, ya da yüksek kan şekeri seviyeleri, kalp hastalığı ve körlük uzun vadeli riskleri neden olabilir. Çok düşük Hipoglisemi veya kan şekeri düzeyleri, koma ve hatta ölüme neden olabilir. In-PBA-F insülin ek artırır ihtiyacını ortadan kaldırmak ve yanlış doz ile gelen tehlikeleri azaltacak.

Bir doğal olarak oluşan hormon kimyasal olarak modifiye edilmiş bir versiyonu çünkü Araştırmacılar, In-PBA-F günlük bazda kullanmak için yeterince güvenli olacağını tahmin.

“Biz akıllı insülin insülin enjeksiyonları sıklığını azaltarak şeker hastalığı olan kişiler için yükünü azaltmak ve onları daha iyi kısa ve uzun vadeli komplikasyonları önlemek için kan şekeri profilleri yönetmenize yardımcı olabilir umuyoruz,” Chou dedi.

Araştırmacılar Ins-PBA-F uzun vadeli güvenlik ve etkinliğini değerlendirmek için devam ve 2-5 yıl içinde insan klinik denemeler başlayan tahmin edecektir.

Bulgular Ulusal Bilimler Akademisi Tutanakları yayınlanmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın