Bir Bedende İki Kimlik

Yapılan anket yüzdelerine göre eşcinsel travesti bireylerin başta travestiler olmak üzere zaten kırsal kesimlerde bu bireyler barınamadıkları gibi barındırmıyorlar da.

Diğer insanlara nazaran daha zeki oldukları hatta içlerin de süper zekalıların da olduğu söylenmektedir. Bunun başlıca sebebi şu olabilir mi? Bir beden ve iki kimlik insanlar tek kimlikte bocunurken bu insanlar ayakta kalmayı başarabiliyorlar. Zaman zaman vücütları yada beyinleri toplum baskılarını kaldıramayıp canlarına kıyanlar da olmuştur.

Çoğuda zorunlu seks işçileridir, binde bir özel sektörler de mağazalar da yada bayan kuaförleri ağırlıkta olmak üzere daha feminel ve marjinal işleri tercih ediyorlar. Kadınlarla daha çok haşir neşir olan işleri daha da kolaylıkla yapabiliyor ve verimlerini sağlıyorlar. Peki kadınlarla neden daha iyi anlaşıyorlar? Çünkü aynı kimlikte görüyorlar ve bebeklikten beri gelen anne modellerini taklit yada özenmelerinden olabilir mi?

Bunların tabiki de etkenleri vardır, babayı örnek alan kızlarda lezbiyen mi oluyor yada halk arasın da erkek Fatma diye söylenir tabiki hayır bunu zaten artık uzmanlar söylüyorlar eşcinsellik bir hastalık değildir diye, her insan gibi zeklarını ve güzelliklerini genlerinden alırlar bir dönemler hatta eşcinselliğin bulaşıcı olduğunu söyliyenler bile oldu ne kadr cahilce teoriler , bulaşıcı olmayan bir sürü hastalıklar vardır eğer bunu hastalık olarak kabullenirsek tabiki kıvrak zeklarıyla çoğu şeyi kolay kapabiliyorlar ve el becerileri daha da yüksektir.

Çocuklarına anne babalar bu iş kadın işi bu iş erkek işidir deyip zaman zaman ayırım yaparlar örnek evde kadınlar yemek yapar genellikle yemek işi kadın işidir diye nitelendirilir. oysa ki türkiye’ye baktığımız da en büyük iş yerlerin de en büyük aşçılar erkekler dir , o zaman onlar eşcinsel mi oluyorlar tabiki hayır, böyle iş bölünmeleri aslın da yapılmamalıdır, yada erkek eşine mutfakta yardım eder yine farklı yöne yada kılıbık terimiyle adlandırılır.

Artık bu cahilce felsefeleri yok etmenin zamanı gelmedimi demokrasi diyoruz özgürlük diyoruz bunlar kağıt üzerin de kalmasın evlerimize yaşam kurallarımız yapalım bunları ozamn daha da iyiye gider kadın siddetleri azalır ve biliçli aileler olur aileler bilinçli oldumu onların yanında yetişen çocuklar da o kadar bilinli yetişirler.Kulaktan dolma şeylere itibar etmesek kaynakları araştırsak belki de hatta tarihlerimize bir baktığımız da o teknolojinin olmadığı zamanlar da insanlar neler yapmışlar ilkel cağlar da yaşamıyoruz ama manzaralar onları aratmıyor bazılarımız çağ atlatığımızın bile bilincin de değiller anadolunun kırsal kesimlerin de günümüz de kulandığımız parayı bile tanımayanlar var bunların adına da cehalet koymuşuz kimse annelerinin rahimlerin de birşeyler öğrenmiyor ki, insanlarımızı olduğu gibi kabullenelim çağ atlacağımıza beyinlerimizin çağini atlıyalım beyinlerimize reset atalım ozamn iyiyi kötüyü birbirin den ayırt edebiliriz. İyi olduğumuz da ve düşündüğümüz de iyi şeyler doğacaktır,homofobiğe ve kadına şiddete hayır insana şiddete hayır diyelim bütün canlılara şiddete hayır demeyi öğrenelim…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın