Çin, “sıcak internet gibi” projelerle sağlık sektörüne yatırımcıları çekiyor

Yatırımcılar ülkenin yaşlı hastalarda yüz milyonlarca hitap hazırlanırken & A anlaşma değerleri, sıcak İnternet sektörünün bu aşan, Çin’in gelişen sağlık işine acele M yardım ediyor.

Böyle Malezya’nın İHH Healthcare dahil TPG Capital ve sanayi oyuncuları gibi özel sermaye şirketleri Çinli hastaneler, ilaç şirketleri ve cihaz üreticileri yatırım yabancı mülkiyet kuralları rahatlama geçen yıl ve hızla yaşlanan nüfus, cesaret.

2030 yılında Çin’de yaşamak için öngörülen 65 yaş ve üzeri 223 milyon insanın umudu böyle zayıf hastane altyapısı, yükselen değerlemeler ve doktorlar bir eksiklik olarak önemli risklere rağmen, bu şirketler için sadece çok cazip.

Şirketlerin, yerel ortakların bağlantılarını yararlanarak doktorlar kiralamak ve planlanan projeler üzerinde çalışmaya başlamak için, yerel lisans ve izinleri hızlandırmak yardımcı başlamışlardır.

Onun yaşlanan nüfusu patlama ile başa çıkmak için çalışır gibi Çin özel sektör tarafından tahmin sağlık harcamalarını vardır, devlete ait işletmeler ve tüketiciler, önümüzdeki beş yıl içinde 8 trilyon yuan ($ 1300000000000) için ülkenin bir sonucu tiz için on yıllardır tek çocuk politikası ve mevcut düşük doğurganlık hızı.
“Ben Çin’de sağlık fırsatlar arıyor benim zaman yüzde 70 oranında harcama,” Steve Wang, Hong Kong merkezli özel sermaye şirketi Çam Alan Sermaye kurucularından dedi. “Mobil internet gibi sıcak Çin’de gerçekten sıcak sektör, bu.”

Istikrarlı büyüme yıl sonra, Çin sağlık birleşme ve satın almalar fazla 2014 yılında rekor bir 18500000000 $ iki katına, Thomson Reuters verileri gösterdi. Bu Ocak tek başına, fırsatlar 6900000000 $, başka bir blockbuster yıla işaret aktivitesinde bir ivme ulaştı.

Çin’in e-ticaret, internet yazılım, hizmetler ve altyapı ile ilgili fırsatlar da 2014 yılında bir rekora ulaştı, ancak 17900000000 $ ile onlar sağlık izledi.

Çin 2009 yılında sağlık sektörünü liberalize başladı ama sadece hastanelerde tam yabancı mülkiyet, daha düzensiz ilaç fiyatlarını izin ve tıbbi cihazların onay sarmak izlemek için kurallar uygulamaya 2014 yılında oldu.

Bu iyimserlik, bazı firmalar giderek daha için değerleme itti. 25.1 kat beklenen kazanç Aralık 2013 Hong Kong listelenen Phoenix Sağlık Grubu, Çin’in No.1 özel hastane grubu. Şimdi yaklaşık 35 kez esnaf.

Hükümet politikaları genellikle öngörülemeyen Çin’de, prospektif yatırımcılar için diğer riskler doktor eksikliği ve hastane lisansları için uzun onay sürecini içerir.

Ülke Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri’nde 24.2 ve Brezilya’da 17.6 yılında 38,5 ile karşılaştırıldığında 2012 yılında 10.000 kişiye düşen hekim 14.6 vardı.

“Eğer özellikle hastane ve hüküm sektöründe baktığımızda, doktor durumu etrafında nokta önemlilerinden biri,” Vikram Kapur, danışmanlık firması Bain & Co bir ortağı riski yönetilebilir Yani etrafta emin olduğunu “söyledi özel kurumlara yeterli hekim çekebilecek. ”

çekici yatırım

TPG, Blackstone Group ve Çin drugmaker Şangay Fosun İlaç Grubu zaten Çin hastaneler, tıbbi cihaz üreticileri ve servis sağlayıcılar içine almış yatırımcılar arasında yer alıyor.

“Biz, özellikle sağlık sektörü Yeni Çin’e çok olumlu,” Kinger Lau, Goldman Sachs baş stratejisti Çin söyledi. “Yaşam standartlarını iyileştirmek ve nüfus yaş gibi sağlık sektöründe reform kavramı bakış bir yatırım açısından çok cazip olduğunu.”

İHH Sağlık, Asya’nın en büyük hastane işletmecisi, zaten Şanghay’da ve ülkedeki küçük kliniklerde bir hastane vardır ve Çin’de daha fazla genişletmek için görüşmelere başladı, Yönetim Kurulu Başkanı Ebu Bekir Süleyman Reuters’e verdiği demeçte.

“Çin büyük, bu yüzden sadece yaklaşık Pekin ve Şangay içine gitmiyor,” Süleyman dedi. “Özel sektör için, bu çok erken günlerde Biz bize şimdi gelip iyi bir şey hissediyorum.” Dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın