Daha fazla doktor reçetesi ve antibiyotik direnci arasındaki bağlantı

Insanların büyük bir sayı antibiyotiklere dirençli hastalıkların bir sonucu olarak önümüzdeki dört yılda ölebilir.

Ve aile doktorunuzun arzusu bir perakende klinik-en azından bir lüks bölgede yaşıyorsanız kasaba-ebil yapmak olabilir şeyler kötü bir hekime gitmekten tutmak için.

Bu ilginç bir bağlantı imkanı dünya çapında antibiyotik direnci büyüyen bir sorun ile ilgili iki ayrı çalışmaları ile öne sürülmektedir.

Antibiyotiklerin aşırı ve yeni antibiyotik geliştirme çeyrek yüzyıl kuraklığa bağlı sorun, son zamanlarda dolardan fazla 1,2 milyar yaygın olarak reçete ilaçlara direnç mücadele harcama ABD katlama çağrısında Başkanı Barack Obama liderliğindeki.

Bir yeni bir çalışma antibiyotiklere yanıt vermeyen hastalıkların yayılması devam potansiyel kitlesel insan ve ekonomik zarar vurgulamaktadır.
Yedi senaryoları baktı RAND Corporation, tarafından bu analiz problemi ele değilse antimikrobiyal direnç “” 2050 yılında dünya nüfusu o yokluğunda aksi olurdu daha milyondan 11 milyon arasında 444 düşük olacaktır “tahmin “.

Çalışma görevlendirildi RAND Avrupa’ya göre “üst sınır etkili antimikrobiyal ilaçlar ile bir dünya için bir senaryo yansıtır alt sınır, direnç oranları başarıyla nispeten düşük oranda tutulmuştur bir senaryo bir sonucudur” Antimikrobiyal Direncin Bağımsız Review tarafından konu.

Ve dünya ekonomisi RAND tarafından analiz senaryolara göre, nedeniyle işgücü verimliliği etkileyen ölüm ve hastalık uzun süreli yıl 2050 doları 2,1 trilyon $ 124500000000000 kümülatif zarar görecekti. “Biz 2050 yılında dünya ekonomisinin yüzde 0.06 ve senaryoya göre yine yüzde 3,1 arasında daha küçük olacağını tahmin ediyoruz.”
Steve Cole Resimleri | Getty Images
Diğer çalışma Birleşik Devletleri varlıklı bölgelerde, genellikle “doc-in-a-box” siteler olarak bilinen doktorlar ve perakende klinikler arasındaki rekabet da direnci yakıt olabilir antibiyotik için reçete yazma doktorların daha yüksek oranlarda yol açtığını göstermektedir bu ilaçlar.

Antimikrobiyal Kemoterapi Dergisi’nde yayınlanan çalışmada “acil bakım ve perakende kliniklerinin kullanılabilirliği reçete oranlarını sürüş önemli bir faktör olduğu bulunmuştur,” sonuçları ayrıntılı bir blog yazısı baş yazarı Eili Klein yazdı.

“Kliniklerin sayısı büyük ölçüde 2000 ve 2010 yılları arasında arttı,” Klein, Johns Hopkins Üniversitesi’nde Acil Tıp bölümünde yardımcı doçent kaydetti. “Ne biz düşük gelirli bölgelerde, bir klinik reçete oranı arttı, ancak hekimlerin antibiyotik reçete edildi oranını etkilemediğini oldu.”

“Ancak, varlıklı bölgelerde, bir klinik aslında doktorlar tarafından reçete oranını arttığı bulundu. Bu olsa mekanizması tek bir ziyarette antibiyotik alma olasılığı bir artış olmuştur, ama olmayabilir oldukça artmış kullanılabilirliği doktorlar, “diye yazdı. “Klinikler bir alanı girdiğinizde, doktor ofisleri faaliyetlerini değiştirmek kanıt walk-in yuvaları ve aynı gün randevuları daha yaratarak, göstermiştir.”
“Bunlar ‘rekabet’ eylemleri insanların hekime erişim ve dolayısıyla reçeteleme oranı kadar götürmek için fırsat artırmak.”

Geçen hafta, üçüncü çalışma belirli hekimler yanlış PRESCRIBE-antibiyotik-ve reçete şekilde farklılıklar bulundu.

Enfeksiyon Kontrol ve Hastane Epidemiyoloji dergi yayınlanan O çalışmada, Boston Tıp Merkezi’nin genel dahiliye de ayaktan tedavi edilirken ve solunum yolu enfeksiyonları olan hastaların yüzde 45’i uygunsuz bir iki yıllık bir süre içinde antibiyotik reçete edildi bulundu aile hekimliği uygulaması.

Çalışma Amerika Sağlık Epidemiyoloji Derneği göre, “sık sık antibiyotik müdahaleler gerekmez” ayaktan bakım ayarları, antibiyotikler genellikle yanlış solunum yolu enfeksiyonları, reçete olduğunu kaydetti.

“Hekimlerin reçeteleme uygunsuz desenleri tıbbi uzmanlık ile farklı ve tıp fakültesi veya ikamet sırasında olasılıkla, erken kurulacak ortaya çıktı,” Dr. Tamar Barlam, Boston Medical Center Antimikrobiyal Yönetimi Programı çalışmanın ve yönetmen baş yazarı dedi.

“Doğru zamanda ve doğru hekimlere eğitim veya uygulamada agresif müdahaleler tesis antibiyotik kullanımı ve ayakta tedavi antibiyotik idaresi etkinliğini artırmak olabilir,” dedi Barlam.

Obama yönetiminin olarak gelen üç çalışma antibiyotik dirençli hastalıkların sorununa yenilenen dikkat odaklanmıştır.
Beyaz Saray tarafından Ocak ayı sonunda dağıtılan bir broşür de, yönetim Hastalık Kontrol ve Önleme federal “Merkezleri, her yıl en az 2 milyon hastalıklar ve 23.000 ölüm yalnız Amerika Birleşik Devletleri’nde antibiyotiğe dirençli bakterilerin neden olduğu tahmin olduğunu kaydetti .

“Antibiyotik dirençli bakteriler de ekonomik tehditler,” ünvanlar dedi. “CDC antibiyotik dirençli bakteri enfeksiyonları fazla doğrudan sağlık-bakım masrafları en az $ 20000000000 ve kayıp verimlilik ve hastaneye yatış ve hasta günlerde her yıl için 35000000000 $ kadar hesap raporları.”

Geçen Eylül, Obama antibiyotiğe dirençli bakterilerin yayılmasını durdurmak için federal çabaları başlatılması bir yürütme emri imzaladı.

“Bu acil bir sağlık tehdidi ve ekonomik istikrarı için bir tehdit olduğunu, hem de,” CDC Direktörü Dr Thomas Frieden zamanda dedi.

“Antibiyotikler tıpta en sık reçete edilen ilaçlar arasında,” Frieden söyledi. “Ama ya yarı gerekli değildir veya optimum reçete değildir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın