Genç nesillerin için daha güvenilir aşılar düşünmeli

Kamu sağlığı yetkilileri, bazı anne-babaların çocukları için tavsiye aşıların çıkmayı çünkü Birleşik Devletler kızamık bir diriliş yaşanıyor söylüyorlar. Yeni bir araştırmanın sonuçları olduğunu açıklamaya yardımcı olabilir.

Sağlıklı çocuklar için güvenli – örneğin kızamık, kabakulak ve kızamıkçık (KKK) aşısı olarak – Bir Pew anketi Birleşik Devletleri görünümü aşılarda yetişkinlerin olduğu 83 oranında bulundu. Ama bu rakamlar sormak kişinin yaşına bağlı olarak değişir; (. Yedi yüzde bilmiyordum dedi Dokuz yüzde tür aşılar güvensiz olduğunu düşündüğünü söyledi).

Yetişkin yaş 50 ve üstü yüzde doksanı aşıların güvenliği eminiz, anket bulundu. [: En Yanıtlanmış Sorular Kızamık Salgını, Kızamık Aşısı] Bu sayı yetişkin yaş 30-49 arasında yüzde 81 slaytlar, ve sonra aşağı, yetişkin yaş 18-29 için yüzde 77 Şubat 9. yayımlanan ankete göre

Dr William Schaffner, Nashville, Tennessee Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezi bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı, o anketin sonuçları şaşırttı olmadığını söyledi. Insanlar olduğunu yaşlı, ciddiye almak ve kızamık kızamık aşısı önemini kavramak için daha büyük olasılıkla, Schaffner dedi.

“Gri saçlı gruba olsun Özellikle eğer – grup hepsi görülen kızamık sahip olduğunu,” Schaffner Canlı Bilimi söyledi. “Onlar hakkında bilmek ve saygı ve hatta, bir anlamda, o korku.

“Aşı tanıtıldı zaman o dönemde yaşamış ise, kızamık uzakta önünde gözlerinizi eritmek görebiliyordu,” Schaffner ekledi. “Ama bugünün anne kızamık görmedim, ve okulda kızamık hakkında öğretilen değil. Onlar onun tarafından şaşkın olduğunuzu anlayacaksınız olabilir.”

Kızamık çok bulaşıcı viral bir solunum hastalığıdır. Onun belirtileri (bir karakteristik döküntü ilavesi ile) bir kötü soğuk olanlar için biraz benzer olmasına rağmen, kızamık gibi zatürre ve ensefalit (beyin ve omuriliği çevreleyen dokuların bir şişlik) gibi çok daha ciddi komplikasyonlara yol açabilir . Bir veya her 1000 hasta çocukların dışarı iki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) göre, ölecek.

Kızamık 2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde eradike edilmesi düşünülen, ancak olgular artış olmuştur. İki yıl içinde en çok – Geçen yıl, ulus 600’den fazla kızamık vakası gördüm. Yalnız Ocak 2015 yılında, çoğu orta-Aralık Kaliforniya’da Disneyland başlayan bir salgın bağlı, 100’den fazla kızamık vakası vardı.

Schaffner bugünün genç yetişkin yetki ve onlar bir şey yapmak zorundadır fikrinin daha şüpheci olma eğilimindedirler dedi. Genç insanlar da sağlığı hakkında bilgi bulmak için internete gitmek için daha olasıdır – ve her zaman en güvenilir web sitelerinde arazi olmayabilir, dedi.

“Eğer otorite dikkatli iseniz,” Schaffner güvenilir bilgi yerlerdir ve doktorlar söylüyorlar nerede MMR aşısı güvenli ve etkili “Eğer CDC web sitesi veya Pediatri web sitesinin American Academy, gitmeyecek” dedi .

1,003 erişkinlerde 05-08 Şubat gerçekleştirildi yeni anket, onlar MMR aşısı niçin güvensiz olduğunu düşündüğünü söyledi katılımcıların izin – ama net bir tema ortaya çıktı, araştırmacılar söyledi. Bazı insanlar ilaç şirketleri güvenmedi dedi. Diğer insanlar aşılar nasıl çalıştığını şüpheli görünüyordu.

Eğitim Halk düzeyleri de aşılar konusundaki tutumlarını etkileyen bir faktör gibi görünüyordu. Bazı üniversite deneyimi olanlar yüzde 85 aynı dedi ve bir lise derecesi veya daha az olan yetişkinlerin yüzde 77 kabul ederken üniversite mezunları arasında, ankete katılanların yüzde 92’si, sağlıklı çocuklar için güvenli MMR aşıları görüntülemek dedi.

Schaffner o ortaokul ve lisede çocukların çoğu sağlık müfredatları artık şimdi gitti “o eski kötü hastalıklar dahil, özellikle çünkü daha fazla iş, aşılar hakkında çocuklara öğretmek için gerekli inandığını söyledi.

“Eğer başınızı tırmalamak konum bir ebeveyn olmak okulda böyle şeyler hakkında öğretti değil eğer şaşılacak, yani” Schaffner dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın