Hayatı anlamlandırmak

İnsanlara yön veren ve hayatlarını anlamlandıran şeyler büyük mutluluklar değil aslında küçük küçük her anı dolu yaşatan şeylerdir. Ne kadar küçük mutluluklarla hayat dolu olursa o kadar fazla anlamı olur bir hayatın. Çünkü bu küçük şeyler büyük sıkıntıların araya girmesini engeller. Büyük mutluluklar kısa süreli haz verirler ve geçicidirler ancak diğerleri ise araları dolduran ve sım sıkıya bağlı olan şeylerdir. Bunu idrak edebilen ve kendi hayatına küçük mutlulukları sıkça sokan kişiler hayatlarını güzel anlamlandırır ve yaşadıklarından pişmanlık duymazlar. Cinsel ilişkiler için bile geçerli olan bu küçük mutluluklar seçilen partnerle doğrudan ilintilidir. İstediği tarzda bir partneri bulan ve isterse travesti olan onunla sıkça küçük mutlulukları alan birisi güzel bir yaşam sürebilir. Kendi tarzları ile farklı olan travestiler hayatlarına giren ve birlikteliklerinden memnun olan partnerleri ile zevklerin tadına varabiliyor ve onlara gerçek mutluluğu tattırabiliyorlar.

Gerçek adresi iyi bilen ve hayatını bu tarzda anlamlandırabilen kişiler için en kaliteli olanları ankara travesti bayanlar olabiliyor. Verdikleri zevkler ile bu kişilerin hafızalarına kazınan ve kesinlikle en az bir defa daha tercih edilen travesti bayanlar da yine en çok tercih edilenler arasında yer alıyorlar. Bir başkasının mutluluk tercihi kimsenin yargılayacağı bir durum olmadığından diledikleri gibi yaşamayı hayatlarını anlamlandıran bu kimseler kendileri için en doğru olanı yapıyorlar. Hayatlarını mutluluklarla dolduran birisi hem özgürlüğüne hem de zevklerine düşküdür. Bu düşkünlük gerçek mutluluğun kapılarını sonuna kadar aralar ve onların hayatlarından zevk aldıkları noktaya getirir. Döngüsel süreçlerden geçip zaman zaman mutlulukları büyüterek yaşamaktansa belkide bu tarzı benimsemek daha akılcı olabilir. Bu düşünceler kimileri için ters gelse kimileri için yanlış olsada yaşanılan mutlulukları gölegeleyemez ve herkes kendi tarzında bu zirveleri yakalayabilir.

Kendi için en doğru seçimi yapmış ve hayatını bu tarzda anlamlandırmış birisi her kim olursa olsun yaşadığı zevkler ile mutlu oluyorsa yargıda bulunmanın saçma olduğu rahatlıkla gözükebilir. İstediği yönde hayatını anlamlandırıp doğru şeyleri yakaladığını ve zevk aldığını hisseden gittiği yoldan dönmemelidir. Başkalarının yönlendirdiği hayattan zevk alabilmek için boşuna uğraşıp zaman harcamaktansa bu yola devam etmek daha iyidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın