İlaçlar yeni dalga glokom tedavisini sarsmaya hazırlanıyor

Birkaç genç şirketler 5600000000 $ küresel pazar sarsacak bakmak gibi 20 yıldır ilk defa, göz hastalığı, glokom hastası hastalar kısa sürede yeni tedaviler olabilir

Kadar 2,7 milyon bugünden itibaren, 2030 yılına kadar 4 milyondan fazla Amerikalı etkilemesi bekleniyor hasarlar optik sinir ve glokom için bir tedavi yoktur. Ama tedaviler hastaların hastalığı yönetmek ve körlük başlangıcı önleyebilir yardımcı olur.

Yeni tedaviler sonuçlarını iyileştirmek ve hastalık için yenilikçi yeni ürünlerin uzun bir kıtlık istismar, mevcut ilaçlar ile ilişkili yan etkileri azaltmak için söz veriyorum. Tıp yok yeni bir sınıf 1996 yılında, olarak latanoprostun jenerik bilinen Pfizer Inc Xalatan beri girmiştir.

Yeni gelenler pazar liderleri Alcon, Novartis AG bir bölümü, Allergan Inc, Pfizer ve Valeant İlaç International Inc bozmak amacı

Onun yeni göz damla 2017 yılında Rhopressa ve bir yıl sonra başka bir tedavi, Roclatan, başlatmayı planlıyor Aerie İlaç A.Ş., paketi olduğunu Leading. Şirket 2013 pazar başlangıcı 10 $ her biri için 6,7 milyon hisse sattı. Onlar şimdi 26 $ top.

Olan trabodenoson göz damlası yakında beklenen bir halka arz arasındaki 13 $ ve 15 $ her biri 4,6 milyon hisse satmak için planlarını açıkladı 2017 Inotek tarafından tamamlanması bekleniyor geç evre deneme giriyor Inotek İlaç, Aerie Aşağıda.

Uyuşturucu gözün içindeki basıncı azaltarak glokom, dünyada körlüğün ikinci lideri nedenini, çalışmalarını mücadele. Farklı şekillerde bunu olsa Aerie ve Inotek en ilaçlar, trabeküler ağ, sıvı gözün dışına aktığı ana drenaj hedef ilk sırada.

Düzenli ilaç vermek için, göz içine sokulabilir küçük bir cihaz geliştirmektedir Oküler Therapeutix Inc., farklı bir yaklaşım olduğu alınması. Ürün orta evre klinik çalışmalarda bulunmaktadır. Oküler hisseleri 13 $ onların halka arz fiyatı geçen yıl dolardan fazla 30 arttı.

“Gelecek nesil tedaviler yeni mezun sınıf var,” William Slattery, Aerie hisselerini elinde ve son zamanlarda finansman 125 milyon dolar şirket, Deerfield Yönetim Şirketi LP, en ortağı dedi.

Prostaglandinler en çok reçete glokom ilaçlardır. Bunlar, latanoprost Alcon’un Travatan ve Allergan en Lumigan bulunmaktadır. Ama prostaglandinler göz kızarıklığı ve göz pigmentasyon ve kirpik uzunluğu değişikliklere neden olabilir. Çoğu hastalar timolole, göz tansiyonu düşürür, ancak bir hastanın kalp atışlarını yavaşlatabilir bir onyıllardır beta-bloker olarak ekstra tedaviler gerekir.

Rhopressa ve farklı trabodenoson çalışması. Rhopressa hala kırmızı göz neden olabilir ama onlar, göz pigmentasyon veya kirpik uzunluk değişiklikleri neden olmaz. Uzmanlar tedaviler bile artan gelişmeler hoş olacağını söylüyorlar.

“Biz glokom kör oluyor ve bu bir sorun olan insanlar yaşamaya devam,” Dr Wiley Chambers, ABD Gıda ve İlaç İdaresi nakli ve oftalmoloji ürünlerinin müdür yardımcısı söyledi. “Biz alternatifler ihtiyacımız var.”

YENİLİK DALGA

Şimdiye kadar, analistler Aerie ikinci ilaç, Roclatan, göz tansiyonu düşürmede en etkili olacağını bahis. Bu Rhopressa ve latanoprostun içeren bir sabit doz kombinasyonu ürünüdür. Hem bu bileşenler, ancak kırmızı göz neden olur.

Inotek en trabodenoson o hekimlerin bir eklenti tedavi olarak reçete için bir potansiyel çekici bir ürün haline kırmızı göz neden görünmüyor. Şirket ayrıca latanoprost ile bir sabit doz kombinasyonu test edilir.

Vicente Anido Jr, Aerie CEO’su, Rhopressa ve Roclatan bir yıl her biri dünya çapında 1000000000 $ oluşturabilir öngörüyor. “Biz önümüzdeki Allergan veya Alcon olmak bitebileceğini düşünüyorum,” dedi.

Bazı analistler Anido öngörüleri ile katılıyorum ve geç evre klinik çalışma veri yıl ortası piyasaya pozitif olması durumunda Aerie bir devralma hedef haline gelebilir söylüyorlar.

Ama Catherine Daly, araştırma ve danışmanlık firması GlobalData Sağlık bir nöroloji ve oftalmoloji analisti, Aerie en projeksiyonları çok yüksek olduğunu düşünüyor. O yakın 600.000.000 $ satış kombine görür.

“Uzun bir sicili var prostaglandin kullanarak uzak insanları taşımak için bir sürü almak için gidiyor,” dedi.

Daly Aerie ilk pazara ulaşması bekleniyor çünkü trabodenoson satış bölümünde Rhopressa ve Roclatan, yarım daha az olacaktır öngörüyor. Buna ek olarak, Aerie adlı uyuşturucu olan göz basıncı normal ama hala görme yetisini kaybeden olanlar da dahil olmak üzere, geniş bir hasta popülasyonunda çalışabilir.

Geçen yıl uzun süre biyoteknoloji yönetici işe Inotek,

David Southwell şirketin başkanı olarak, Aerie daha az dikkat çekmiştir. Şirket, kamu gider bundan sonra değişebilir. Southwell yatırım bankacısı ve tedbirli dealmaker eski olduğunu. İnsan Genom Bilimleri baş mali görevlisi olarak o 2012 yılında GlaxoSmithKline Plc bu şirketin 3000000000 $ satış yönetti.

Büyük Kırklareli Valisi Cengiz göz bakımı veya konsolide çıkıyorum gibi yenilik dalgası geliyor.

Büyük bir şirket ürünlerinin en yenilikçi mevcut tedavilerin bir ilerlemeyi temsil ve gelecek yıl piyasaya olabilir Bausch & Lomb en Vesneo, gibi görünüyor. Fazladan bir basınç düşürücü destek eklemek için nitrik oksit ile, latanoprostun birleştirir. Şirket ilaç bize 500 milyon dolar yaratabilir söyledi satış ve küresel 1000000000 $.

Olan glokom tedavisi gelirleri geçen yıl 1.3 milyar dolar gerçekleşmiştir Alcon, yeni glokom teknolojilere erişim için “dış ortaklıklar değerlendiren” dedi.

Firmalar da yeni ilaç dağıtım mekanizmalarına üzerinde çalışıyoruz. Allergan en bimatoprostun SR geç evre klinik çalışmalarda ve pazara ulaşmak için ilk uzun etkili implant haline gelebilir. Yine de Oküler Therapeutix, pSivida ve Mati Therapeutics dahil olmak üzere birçok küçük firmalar rekabeti ile karşı karşıya.

“Diğer prostaglandin ilaçlarla kendi özel teslimat platformları kullanarak gelecekte Allergan başlıca rakipleri haline gelebilir,” dedi Daly.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın