İyi Seksin Yardımcıları: Cinsel Uyarıcı Yiyecekler

Cinsel uyarıcı bitkilerin cinsel yaşam üzerindeki etkilerine dair tarihte pek çok efsane vardır. Bir efsaneye göre , Yunan Aşk Tanrıçası Afrodit , her gece birlikte olduğu seçilmiş erkeklere , onların cinsel gücünü artırıcı ve uyarıcı bitkisel içecekler ve karışımlar hazırlamaktaymış. İşte bu nedenle uyarıcı etkisi olan karışımlara “afrodizyak” adı verilmiştir.

Cinsel istek insan vücudunun en önemli işlevlerinden biridir. Cinsel istek genel olarak sağlıklı olma temeli ve hormonların etkisi olmak üzere iki ana temele dayanır. Cinsel isteği belirleyen ya da bunu kontrol eden en önemli fonksiyonların başında ise psikolojik durum gelmektedir. Cinsel hayatımızın sağlıklı olması ve dengeli bir bütünsellikle çalışabilmesi için , bedenin ve ruhun bir bütün olarak sağlıklı ve dinç olması gerekir. Kafanın rahat olması , stresten arınmış olmak , herhangi bir psikolojik sorunun olmaması cinsel isteği belirleyen en önemli faktördür. Eğer yaşam biçimimize karamsarlık hakimse ve düzenli beslenemiyorsak cinsel hayatımız bu durumdan olumsuz etkilenecektir.

Trafik , iş stresi , ekonomik sorunlar cinsel yaşamı kabusa dönüştürmektedir. Sağlıklı bir cinsellik için her şeyden önce bol oksijen , güneş ışığı , temiz hava , egzersiz , yeterli ve düzgün uyku gerekmektedir. Çünkü bu saydıklarımız aşağıda sayacaklarımızdan daha güçlü bir afrodizyaktır.

Afrodizyak Masaj Yağı
Kolaylıkla hazırlayabilen bu yağın uyarıcı etkisi oldukça yüksektir ve güzel kokusu çok etkileyicidir. Malzemeleri; 100 cc badem yağı , avakado yağı veya susam yağı , her birinden 6 damla olmak üzere gül , lavanta ve kişniş otu yağı ve yarım vanilya çubuğudur. Hazırlamak için bütün malzemeler birbirine iyice karıştırılır ve bu karışım koyu renkli cam bir şişeye koyulur. Daha sonra bu karışımın içine vanilya çubuğunu bütün olarak atılır. Karışım ışıktan uzak bir yerde 48 saat dinlenmesi için bekletilir. Vücuda masaj yaparak sürülen bu karışım ile kendinizi hoş heyecanlara bırakabilirsiniz.

Afrodizyak Mönüler
Erotizm ve yiyecekler ayrılmaz bir bütündür. Bu bağlamda içinde fındık , mısır , köri ve buğdayın kullanıldığı “Aşk Çorbası” , çeşitli deniz ürünleri ve sebzeyle pişirilen “Deniz Ürünlü Sote” ve kuru incir , ceviz , tarçınla hazırlanan “Mutluluk İksirli Aşk Pastası” yada “Tarifsiz Mutluluk” afrodizyak özellikler taşıyan mönülerdir.

Çeşitli Afrodizyak Yiyecekler ve Bitkiler
*Kuşdili
*Maydanoz
*Nane
*Tarçın
*Kekik
*Kişniş
*Vanilya
*Sivri Biber
*Hardal
*Kereviz
*Ayçiçeği
*Greyfurt
*Çam Fıstığı
*Susam
*Sığır Eti
*Yumurta
*Bazı Erkek Hayvanların Erbezleri
*Kuşkonmaz
*Enginar
*Bezelye
*Badem
*Ceviz
*İstiridye: Tarihteki meşhur Kazanova’nın vazgeçilmez gıdasıydı. İçindeki çinko spermin çoğalmasına neden olduğu gibi cinsel isteği de artırmaktadır.
*Hindi: İstiridyeden daha fazla çinko ihtiva ediyor. Üstelik daha ucuz ve protein açısından da zengin.
*Roka: Bolca demir ve C vitamini içeriyor. Hem alyuvarlarınız için iyi hem de cinsel gücü artırıyor.
*Kereviz
*Muz Kabuğu
*Şalgam:Afrodizyak olduğu Aristotales zamanından beri bilinir.
*Çikolata: Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve aaaif vericidir. Çikolata beyindeki serotonin seviyesini arttırır ve mutluluk hissi verir. Kadınlar erkeklere nispeten çikolatanın bu özelliklerine karşı daha duyarlıdır.
*Antep Fıstığı ve Fındık: İçerdikleri doymamış yağ asitleri ve E vitamini nedeni ile afrodizyak olarak kullanılırlar.
*Salatalık
*Kuşkonmaz
*Soğan
*Domates
*Fesleğen
*Karpuz
*Hindistancevizi
*Bal
*Pekmez
*Kırmızı Biber

Cinsel Uyarıcı Maddeler
*Çinko
Afrodizyaktır ve prostat bezini güçlendirir.
*Zencefil
Afrodizyaktır. Balla birlikte alınır. Cinsel soğukluğu giderip vücudu ısıtır ve canlandırır. Yemeklere baharat olarak katılabilir. Kullanım süresi bir hafta-10 gündür.
*Zerdeçal
*Fosfor
*Kişniş
Özellikle kadınlarda cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Baharat olarak tatlılara ve yiyeceklere katılır.
*Kakule
*Karanfil
Özellikle kadınlarda cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Toksin atılmasına yardımcı olur. Taneyle tüketilir. Uzun süre kullanılabilir.
*Yabani Yulaf Özü
*Tarçın
Cinsel bölgede enerjiyi dengeler. Kabuk ve toz olarak tüketilir.
*Saparna
Bu bitkiden elde edilen çeşitli karışımların ilk kez Latin Amerikalı yerliler tarafından kullanıldığı bilinmektedir.
*Susam Yağı
Masajla dolaşımı canlandırır. Erojen bölgelerde cinsel uyarıcı etkisi yapar. Ilındırılmış yağ olarak kullanılır.
*Polen – Çiçek Tozu
Yapısında belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunan polen genel bir canlılık ve enerji kaynağıdır. Bu nedenle son yıllarda afrodizyak olarak kullanımı daha da yaygınlaşmıştır.
*Çakşır Kökü
Cinsel isteği artırır. Genellikle suyu içilir. Birkaç hafta kullanılmalıdır.
*Meyan Kökü
Tıpta yaygın bir kullanım alanı olan bu bitkiden elde edilen tozun maden suyuna karıştırılmasıyla özellikle kadınlarda etkili olan bir afrodizyak elde edildiği söylenmektedir.
*Rezene
En eski afrodizyak maddelerden biri olan rezeneden çay da yapılabilmektedir. Afrodizyaklarda kullanılan , rezenenin tohumudur.
*Selenyum
*B Grubu Vitaminleri
*E Vitamini

Cinsel Uyarıcı Bitkiler
*Adamotu
Bu bitkinin kökü afrodizyak niteliktedir.
*Isırgan Otu
Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Karışımlarda , salata veya çay olarak tüketilebilir.
*Adaçayı
*Çadıruşağı Otu
Sadece Asya’da yetişen ve çok kötü kokan bu ottan elde edilen karışım , bu bölgede uyarıcı olarak kullanılıyor.

Cinsel Uyarıcılar Hakkında Az Bilinenler
*Cinsel uyarıcıların erkekler üzerindeki etkileri oldukça iyi bilinmesine karşılık kadınların çoğunun maddelere gösterdikleri tepkiler az bilinmektedir.
*Cinsel uyarıcı olarak tam güvenilir bir takım maddeler henüz bulunamamıştır.
*Aşık olmanın olağanüstü afrodizyak etkisinin yerini dolduracak herhangi bir kimyasal maddeden söz etmek henüz mümkün değildir.
*Cinsel arzuyu arttırıcı maddeler ve ilaçları kullanmadan önce mutlaka doktor kontrolünden geçmek gerekir.
*Cinsel arzuyu arttırıcı maddeler aktarlardan temin edilebilir.
*Doğal afrodizyakların yan etkileri çok düşüktür. Kimyasal afrodizyakların ise çoktur. Bu nedenle kimyasal afrodizyakları tansiyon , kalp hastaları , beyin rahatsızlığı olanlar , felç geçirenler ya da ağır depresyondaki kişilerin muhakkak doktor kontrolünde kullanmaları gerekmektedir.
*Sağlıklı bir cinsel yaşam için şifalı bitkilerin yanı sıra egzersizin de önemlidir. Hafif ve fazla yorucu olmayan Yoga , Meditasyon gibi gevşeme tekniklerinden veya egzersiz programlarından yararlanılabilir.
*Şifalı bitkiler menopozda yaşanan sorunlara karşı önemli bir silahtır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın