Kalp krizi sonrasında, kadınların erkeklerden daha fazla stres yaşadığı belirlendi

Genç kadın, yeni bir araştırmaya göre, yakında kötü iyileşme açıklayabilir kalp krizi, sonra erkeklerden daha fazla strese rapor.

Baş yazarı Xiao Xu, New Haven Yale Üniversitesi’nde kadın doğum, jinekoloji ve üreme bilimleri doçent dedi “Bu () ölüm oranı kalp krizi sonrası genç erkeklerde daha genç kadınlarda daha yüksek olduğunu, bu süre beri bilinmektedir”, Connecticut.

Ama az sayıda çalışma, diğer sonuçlarda cinsiyet farklılıkları baktım, Xu e-posta ile Reuters Sağlık söyledi.

“Kadınlar bile ne olursa olsun kalp krizi durumunun genel popülasyonda, erkeklere göre daha fazla stres yaşamaya eğilimi,” dedi. “Çalışmamız kalp krizi ile genç ve orta yaşlı hastalarda böyle bir cinsiyet farkı doğruladı.”

Araştırmacılar 2397 kadın ve bir kalp krizi ile ABD, İspanya veya Avustralya’da hastaneye yaş altı 55 1.175 erkeği karşılaştırıldı. Kalp krizi şiddeti kadınlar ve erkekler için benzer.

Hastaneye ederken, katılımcılar son stres düzeyleri hakkında 14 sorularını yanıtladı. Bir ay sonra, araştırmacılar bunları yeniden görüşülen ve onların kurtarma değerlendirildi.

İlk görüşmede, genç ve kadın olanlar eski veya erkek olanlar, dergi Dolaşımdaki yayınlanması için planlanan bir yazıda bildirilen yazarlar daha yüksek stres puanları eğiliminde. 0- 56-noktalı stres ölçeğinde, erkekler 23.4 sayı ortalaması ve kadın 27 sayı ortalaması.

Kadınların üçte erkeklerin yüzde 20 oranla geçtiğimiz yıl içinde büyük bir aile çatışma yaşamıştır. Erkeklerden daha fazla kadın da son bir yıl içinde bir aile üyesi önemli bir yaralanma, hastalık veya ölüm bildirdi.

Kadınlar erkeklerden daha düşük finansal kaynaklara sahip olma eğilimindedir ve genellikle onların yüksek stres açıklayabilir aile bakımı için daha fazla talep ile karşı karşıyayız, Xu dedi.

Çalışmada kadınlar da daha fazla diyabet, akciğer hastalığı, böbrek problemleri, depresyon, kanser ve kalp problemleri önceki vardı.

Bir aylık noktada, kadınlar fiziksel fonksiyon ile ilgili kötü göğüs ağrısı-, yaşam ve genel sağlık kalitesini vardı.

“Biz kadınlar bir süre için bir kalp krizinden sonra daha kötü sağlık statüsüne sahip olduğunu bilseydim,” Dr Suzanne V. Arnold, Kansas Missouri Üniversitesi’nde araştırma görevlisi profesörü söyledi. “Ne biz gerçekten anlamıyorum neden.”

Yeni çalışmada yer almadı Arnold, onların sağlık ve kişisel yaşamlarında daha sorunları var insanlar da daha fazla stres yaşadıklarını ve bu çalışmada, kadınların hem daha var eğiliminde olduğunu kaydetti.

Stres kalp krizi ve hatta ölüm ile ilişkili olduğu, Arnold dedi.

“- Vb sigara, egzersiz eksikliği, eşlik eden, dahil – Ancak, stres pek çok başka şeyler ile ilişkili, aynı zamanda kalp krizi için güçlü risk faktörleridir” stres kalp krizlerinin en temel nedeni muhtemelen bu yüzden, dedi.

Bir kalp krizi sonrasında, hastalar sıklıkla sağlıklı yaşam tarzları benimsemeye ve beta-bloker gibi tedavilerin almak için tavsiye edilir, ancak daha fazla stres altında insanlar uymak olasılığı olabilir, Xu dedi.

Stresli insanlar sigara ve içki davranışlar meşgul ya da tedavi rejiminde aksaklıkları olması daha olasıdır, dedi.

“Kalp krizi genç hastaların bakımı yaparken, özellikle genç kadın hastalar, biz onların fiziksel sağlığı ötesine bakmak ve de onların psikososyal durumuna dikkat etmelidir,” Xu dedi.

“Bizim çalışma yüksek zihinsel stres ve kötü iyileşme arasında güçlü bir ilişki olduğunu gösterdi rağmen, biz nedensel çıkarımlar yapamaz,” dedi. “Biz hala zihinsel stres kurtarma etkileyecek faaliyet aracılığıyla kesin mekanizmaları anlamak için daha fazla araştırma gerekiyor.”

Tüm kalp krizi hastaları ne olursa olsun, cinsiyet, kronik stres için taranmalıdır, Arnold dedi.

“Ben bu araştırma tekrar tanıma ve kalp krizi hastalarının algılanan stres düzeyini ele önemini vurgulamaktadır düşünüyorum,” dedi. “Ben stres için herhangi bir ‘müdahale’ olarak bireysel hasta için özelleştirilmiş ve onun psikososyal ihtiyaçları olması gerekir, erkek ya da kadın farklı tedavi edilmelidir sanmıyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın