Kuru ciltler için kış çözümleri

Kuru hava, soğuk sıcaklıklar ve blustery rüzgarlar cildimize ciddi hasara neden olabilir.

Yapabileceğimiz en önemli şeylerden biri deriden buharlaşmasını su tutmak.

“Bu soğuk hava kalın nemlendiriciler ile bir bariyer oluşturmak için gerçekten ve her gün merhem mücadele için,” Dr Anne Chapas, Amerikan Dermatoloji Akademisi’nin bir kurul sertifikalı dermatolog ve üye FoxNews.com söyledi. “Ağır kremler aslında su kaybını önlemek ve cildimize gerekli nem eklemek için cildi mühür.”

Tüm çatlamış dudakları çatlamış deri ve pürüzsüz cildinizi korumak için bu basit gündelik hileler kullanmak Sen- kaşıntılı kafa derisi ve tüm yıl boyunca parlayan izin vermeyin.

yüz
Yüzünde kuru cilt, normal kış gevreği yol açabilir, aynı zamanda egzama ve daha buruşuk bir görünüm neden olabilir.

Chapas onun hasta yüzünde kuru cilt onarmak için daha ağır bir gece kremi kullanmanızı önerir.

“Siz bu ince tamir başlamak için yüksek hyaluronik asit ve dimetikon gibi nemlendirici maddeler vardır bir gece kremi bakmak, artı bir ışık retinol bile bir gün boyunca oldu ve hasarı onarmak için bir antioksidan olan biri için bakmak istiyorum çizgiler, “Chapas söyledi.

dudaklar
Dudaklarınızı aşırı soğuk hava ve rüzgar maruz kaldıklarında, bizim dudaklarında cilt koruyucu tabaka zarar ve kaba ve çatlak dudaklar duygu bırakır alır. Tükürük buharlaşır Artı, dudaklarını yalama aynı zamanda cildi kurutur.

Dudaklarınızı korumak için, mumsu bir dudak kremi kullanın.

“Mumlar ve sızdırmazlık diğer türleri nem sızdırmazlık ile dudaklarını tamir ve bizim dudakları su buharlaşmasını önler,” Chapas dedi. “Sen bir gün, düzenli olarak bir kaç kez senin dudak kremi kullanın ve güneş hasarı bizim bedenindeyken tüm yıl boyunca geri kalanı gibi dudakları oluşur, SPF 30 Remember sahip olanlar için bakmak istiyorum.”

eller
Eller vücudumuzun üzerindeki derinin kalın alanlarından biri olan, ancak kalın bir tabaka onları hücreler ölü ve susuz çünkü daha kalın koruma-cilt daha çabuk kurumasına eğilimindedir anlamına gelmez.

“Ben ellere kalın merhemler eklemek istiyorum, lanolin veya vazelin olanlar oldukça etkili olan,” Chapas dedi.

Karda aşırı ellerinizi yıkamak ve oynamak gibi aktiviteler de kuruluk ellerini kötüleştirebilir. Chapas Ellerinizi temizlemek için el yıkama losyonları veya sanitizers kullanarak gün boyunca suda ellerinizi daldırılması ne kadar sınırlamak için çalışıyor önerir.

Uzmanlar ayrıca geceleri ellerinde losyon koyarak ve nem kilitlemek için bunları kapsayan öneririz.

“En sevdiğiniz el kremi alın (Ben Shea tereyağı ile kremler gibi) ve ellerinizi kalın bir tabaka sürün. Sonra temiz bir çift çorap almak ve su altında çalıştırmak. Fazla suyunu sıkın ve elinizle onları koymadan önce 30 saniye boyunca bir mikrodalga onları ısınmak, “Erika Katz, bir güzellik uzmanı ve yazar” Güzellik üzerine Bağlar “FoxNews.com söyledi.

vücut
Vücudumuzda kuru cilt önlenmesi tüm nemi geri getiren, ancak kremler ve losyonlar ile size ter-up önce, ölü deri hücreleri çıkarmak için bir peeling vücut fırçalayın kullanmayı deneyin. Eksfoliasyon değil sadece derileri doğal yenilenme süreci hızlandırır, ama aynı zamanda nemlendirici cilde daha derin nüfuz yardımcı olur.

Katz geri sağlığına teni hemşire ev yapımı güzellik ürünleri oluşturur.

“Brown Sugar Body Scrub kesinlikle yapmak benim favorilerimden biridir. Bu ilaç deposunda satın herhangi bir maki kadar iyi çalışır ve tam anlamıyla bir dolar daha az maliyeti, “Katz dedi.

Brown Sugar Body Scrub ucuz ve kahverengi şeker, zeytinyağı ve bal ile yapılır.

Mükemmel eksfolianttır olduğunu ve cildinizin gerçekten nazik çünkü “Esmer şeker harika. Yağ cildinizi ve tamamen doğal nemlendirici olan bal, nemlendirmek için gidiyor, çekmek ve cilt nemini korumak yardımcı olur, “Katz dedi.

kafa derisi
Kafa derisi cildinizin sadece başka bir parçası olduğundan, kepek sorunları kışın yaygın bir sorun olabilir.

“Seboreik dermatit, ya da kepek, öylesine karşı kepek şampuanı üzerinde oldukça başarılı bir çok kez olduğu tedavi, aslında bizim deride yaşayan maya bir tepkidir,” Chapas dedi.

Katz buna eklenen çay ağacı yağı biraz ile düzenli şampuan kullanarak önerir.

“Çay ağacı yağı saç derisini sakin ve acı kaşıntı ve yanma, bazı rahatlatmak için gidiyor. Bu sadece bir kaşıntılı, lapa lapa derisi kurtulmak için harika bir yoldur, “Katz dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın