Lezbiyenler rahim ağzı kanseri risk altında olabilir

Onlar, kısmen kendi cinsel geçmişi hakkında doktor bazen yanlış varsayımlara, heteroseksüel kadınlara göre daha az gösterimleri olsun çünkü Lezbiyenler serviks kanseri riski daha yüksek olabilir, Washington Üniversitesi araştırmacıları Salı söyledi.

Neredeyse serviks kanseri tüm durumlarda bir insan papilloma veya HPV, enfeksiyon atfedilebilecek olmasına rağmen, sağlık sağlayıcıları genellikle normal HPV gösterimleri almak için lezbiyen hastaları teşvik etmiyor, araştırmacılar bulundu.

Hastalık en sık sadece diğer kadınlarla seks vardı yanlış çoğu lezbiyen bulduk ve onların ortakları erkeklerle seks vardı çalışmalara rağmen, lezbiyen varsayabiliriz heteroseksüel seks ve doktorlar sırasında iletilen Çünkü, araştırmacılar söyledi.

Lezbiyenler sigortası olmayan ya da her zaman gebelik önleme kontrolleri için bir ihtiyaç yok, ya da doktorlar ile cinsel yönelimini paylaşmak istemeyebilirsiniz, çünkü test eksikliği de zaman oluşabilir, araştırmacılar söyledi.

Hemşirelik profesörü Joachim Voss Washington School Üniversitesi: “Biz lezbiyenler servikal kanser oranlarının azaltılması konusunda ciddi iseniz, bir sağlayıcı tarafından tarafsız bir sağlık değerlendirmesi soruyu sormalıyız? ‘Sen erkek, kadın veya her ikisi ile seks var mı’ ‘bir açıklamada.

Voss ve Lindsay Waterman, Seattle merkezli üniversitede bir yetişkin hemşire uygulayıcısı, geçen ayki Hemşire Uygulayıcı dergisinde yayımlanan 2000 ve 2013 yılları arasında Pap ekran oranları, dahil olmak üzere tıbbi literatürü ve çalışmaları, analiz.

“Onlar Pap testleri dahil kadınları, heteroseksüel gibi Ob-gyns lezbiyen ve biseksüel kadınlara aynı kapsamlı jinekolojik sağlık vermelidir,” Kadın Hastalıkları ve Jinekologlar Amerikan Koleji söyledi.

Araştırmacılar, kanser hastaları genellikle kendi cinsel yönelimlerini istenmez çünkü heteroseksüel kadınlara göre lezbiyenler arasında serviks kanseri genel oranlarını ölçmek için koyamadık, Voss söyledi.

21-65 kadın çağlarda anormal servikal hücreler ve kanser öncesi lezyonları tespit edebilir, her üç yılda bir tarama, ama lezbiyenler nedeniyle riske maruz algılanan eksikliği heteroseksüel kadınlara göre yüzde 5 oranında 18 daha düşük oranlarda taranmaktadır, araştırmacılar söyledi.

HPV, hem cilt-cilt teması yoluyla kadın ortakları arasında iletilen ve seks oyuncakları ile irtibata edilebilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın