Maya İle Güzelleşen Ankara Travestileri

Mayanın cilt ve saçlar üzerindeki etkisi yüzlerce yıldır bilinmektedir. Mayayı; Mısır’lı travestiler güzelleşmek için ciltlerine uygularken, bununla birlikte mikrop öldürücü özelliğini de keşfetmişler.

Mayanın Faydaları Nelerdir?
Mayanın içeriğinde bir takım mineral ve vitaminler yer alıyor. Mayanın içeriğinde yer alan bu mineral ve vitaminler cildin gereksinim duyduğu vitamin ve mineraller olarak bilinmeli. Aynı şekilde saç da, mayanın içeriğinde bulunan vitamin ve minerallere gereksinim duyuyor. Mayanın faydalarından bir diğeri de sivilce tedavisi ve akne tedavisi. Mayanın faydaları arasında, cildi gereksiz yağlarından arındırması da yer alıyor. Ankara travestileri saç diplerine yaptığınız masaj ile, saç dökülmesinin tedavisini gerçekleştirebilirsiniz. Cildinizi nemlendirebilir ve yine maya ile çatlamış ellerinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

Mayanın Cilde Faydası
Maya, içeriğinde önemli miktarda protein bulunduruyor. Mayanın içeriğinde bulunan protein, cildin kendisini yeniden yapılandırmasına yardımcı oluyor. Bu durum ise, cildin pürüzsüz ve güzel görünmesine olanak tanıyor. Aynı zamanda mayanın içeriğinde önemli miktarda potasyum yer alıyor. Potasyum, dokularda bulunan zararlı toksinlerin dışarı atılmasına olanak tanıyor. Bu etki, cildin tamamen yenilenmesini sağlıyor. Bunun da yanında yağlarından arındırılan ciltte, akne ve sivilce oluşumu ya durduruluyor ya da azaltılıyor…

Maya Maskesi Nasıl yapılır?
Mayanın, cilt üzerindeki faydalarından yararlanmak için bir tatlı kaşığı yoğurt ya da aynı ölçüde süt ve iki çorba kaşığı yaş mayaya ihtiyacınız var. Bir kaseye alınan mayanın içerisine az miktar ılık su eklenir ve maya eritilir. Daha sonra süt ya da yoğurt mayanın içerisine eklenir ve bir krem kıvamını alarak karıştırılır. Elde edilen maya, göz çevresi ve dudak çevresi hariç, dairesel hareketlerle yüze uygulanır. Yüzünüzde on dakika kalması gereken mayayı, hafif bir şekilde ıslatılmış pamuk ile silin. Daha sonra da yüzünüzü, önce ılık su sonra ise soğuk su ile yıkayın.

Elleriniz İçin Maya Formülü
Mayanın faydaları eller için de geçerli. Elleriniz soğuktan çatladı ise maya ile uygulayacağınız bir kaç seansın sonrasında, ellerinizin çok yumuşak olduğunu görebileceksiniz. Bir tatlı kaşığı yaş maya ve bir kahve fincanı ılık su ile, ellerinizdeki çatlamaları önleyebilirsiniz. Travesti partnerler akşam yatmadan önce gerçekleştirmeniz gereken bu uygulamada, sütün içerisine mayayı atıp, iyice erimesini sağlamalısınız. Sonrasında on dakika boyunca elinizde kalmasını sağladığınız bu mayalı kremi yıkamanız gerekmektedir.

Mayanın Saça Faydaları
Saçlar üzerinde de pek çok olumlu etkisi bulunan maya, strese bağlı ankara travesti saç dökülmelerini önleyerek, saçın uzamasına katkıda bulunuyor. Mayanın içeriğinde B5 vitamini bulunuyor. Bu vitamin saç sağlığı açısından çok önemli etkileri olan keratinin oluşumuna katkıda bulunuyor. Keratin de saçın dökülmesini önlerken, yine keratin, daha gür ve sağlıklı saç görünümüne olanak tanıyor.

Dört çorba kaşığı toz maya ve bir su bardağı ılık suya gereksiniminiz var. Ilık suyun içerisinde eritilen mayanın saç diplerine friksiyon yöntemi ile yedirilmesi ve bir kaç dakikalık bekletmeden sonra bol su ile yıkanması gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın