Prostat sorun ise erkekler soğuk ilaçlardan kaçınmalısınız

Tüm hızıyla soğuk algınlığı ve grip sezonu ile, uzmanlar antihistaminikler ve dekonjestanlar içeren ilaçları önlemek için bir prostat büyümesi var erkekler uyarıyor.

“Bu prostat büyümesi olan erkeklerin psödoefedrin veya fenilefrin ile soğuk ilaçları önlemek çok önemlidir. Bu dekonjestanlar içinde unsurlarıdır ve bunlar idrar tutma prostat kapsülü “ve kurşun sıkmak, Gregory T. Bales, Chicago Tıp Merkezi Üniversitesinde ürolog dedi. “Onlar mesane kası daha fazla çalışır, ancak mesane kasılma neden olabilir, çünkü antihistaminler, oldukça kötü değil.”

Resmi iyi huylu prostat hiperplazisi (BPH) olarak bilinen prostat, genişlemesi, ve prostat bezi çevresinde artan hücre büyüme ile sonuçlanır. Artan büyüme üretra (mesaneden idrarı dışarı taşıyan tüp) daraltmak ve idrar akışını azaltabilir. Progresif hastalığı olan erkekler genellikle zorluk İdrar ve daha sık gitmek dürtü var.

Erkekler yaşlandıkça olarak prostat büyümeye devam çünkü BPH, yaşlı erkeklerde daha sık görülür. Erkekler yaş 50 ve üzeri yaklaşık yüzde 80’i hastalığı bir dereceye tanısı olacak, Dr William Catalona, Chicago Tıp Northwestern Üniversitesi Feinberg School ile bir ürolog dedi.

“Biz iyi huylu prostat büyümesi neden bilmiyorum, büyük gizemlerinden biri, ve biz gerçekten böyle bir yaygın bir durum çünkü yaptığımız diliyorum,” Catalona Reuters Sağlık söyledi. “Bazen erkekler geceleri her saat kalkmak gerekiyor.”

Bales BPH ile mücadele hastaların yüzlerce tedavi etmiştir, ve o tam tutma sırasında bir doktor ziyaret için çok uzun bekleme karşı uyardı. Şiddetli tutma böbrek hasarı ve diğer ciddi sorunlara neden olabilir.

Bir adam zaten biraz zorluk yaşıyor ve onun akışı zaten yavaş, ve sonra bu ilaçların birini ekleyerek (o daha kötü hale) “Eğer, bu tutma neden tarifi var. Tüm bu alır bir doz, “Balya Reuters Sağlık söyledi. “Eğer altı saat ya da öylesine idrar yapmamış varsa, hastaneye gidip o sıvıyı boşaltmak için koymak bir kateter almak zorunda. Sonra tıp onun sisteminin çıkalım için birkaç gün beklemek ve daha sonra idrar testi yapın. Bu acı. ”

Böyle bir burun kortikosteroid gibi, teneffüs edilen soğuk algınlığı ilaçları, oral ajan olarak aynı yan etkilere sahip olmayacak, Bales ekledi. Mentollü merhem dekonjestanlar için daha güvenli bir alternatif vardır.

“Erkekler bazı ilaçlar aldıktan sonra idrar sorunları fark ederseniz, onlar riskleri ve yararları tartmak gerekebilir,” Dr Dan R. Gralnek, Tıp ve Halk Sağlığı Wisconsin Okulu Üniversitesi ile bir ürolog, Reuters Sağlık söyledi. Onun hastalarının yaklaşık yüzde 15’i komplikasyonlar BPH ile ilişkili oylandı.

Dr Matthew Johnson, Milwaukee, Wisconsin Aurora Sağlık ile ürolog, dikkatle reçetesiz ilaç etiketleri okumak için erkekleri çağırıyor.

“Sen bir bir ilacın potansiyel yan etkileri ne farkında olmak zorunda. Ne yazık ki, çoğu ilaçlar için prospektüste oldukça uzun olduğunu, “diye Reuters Sağlık söyledi. “Erkekler bunları izlemek ve onların bakımı ferdileştirmek bir sağlayıcı ile bir ilişki olması gerekir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın