Raporun yeni adı, kronik yorgunluk için daha iyi tanı çağrısı

Kronik yorgunluk sendromu olduğunu yansıtmak için yeni bir isim ihtiyacı bir gerçek ve ciddi bir hastalıktır – ve hastalık teşhis için basit bir yolu, bir devlet danışma grubu Salı ilan etti.

Hastalar yanlış tanı ya da şüpheci doktorlar tarafından görevden olma yıllık hikayeleri ile Tıp prestijli Enstitüsü sular altında. Salı, IOM paneli doktorlar tanı yapımında kullanmak için beş ana belirtileri olarak basit kriterleri belirleyen bu uzun tartışmalı rahatsızlık yeniden tanımlamaya çalıştı.

Ve yeni bir isim için çağrıda rapor çok hasta acı küçümsendiğine “dedi kronik yorgunluk” lakap yerine. Seçim: Sistemik eforla İntoleransı Hastalık, ya da SEID, semptomlar efor sonrası kötüye olduğunu yansıtmak için.

İnsanlar “tanısı almaya çalışırken yıllardır vahşi doğada dolaşmak,” olmamalı komite başkanlık ve ne için “bir kalk çağrısı yayınladı” dedi Dr Ellen Wright Clayton, genetik bir Vanderbilt Üniversitesi uzmanı ve hukuk, dedi doktorlar daha iyi bir iş yapmak için.

Raporda “Ben de, kronik yorgun olduğumu` diyerek bu hastaları görevden uygun değildir. ” Vurguladı

Miyaljik ensefalomiyelit / kronik yorgunluk sendromu, ya da ME / CFS – Bazı gruplar zaten daha dil-büküm adına göre hastalık arayarak başlamıştı. Sık sık hafıza problemleri ve diğer belirtiler eşlik – şiddetine bağlı olarak, bakkal alışveriş gibi basit bir aktivite yatağa birini koyabilirsiniz – denir ne olursa olsun, bozukluğun damgasını kalıcı ve derin yorgunluk olduğunu. Diğer olası nedenleri ekarte etmek için doktorları bırakarak, onun için hiçbir tıbbi test var, ve özel bir tedavi yoktur.

“Bu hastalık için belirleyici bir andır,” ME çözün / CFS Girişimi, en büyük savunma örgütü Carol Başkanı dedi. Tanı iyileştirmenin ötesinde, devlet tarafından finanse edilen raporda anlamak ve hastalığı tedavi etmek için daha fazla araştırma gerektiğini teşvik, dedi.

Yeni isim yakalamak, ancak bir gelişme yerine “sendromu” kelimesini “hastalık” olduğunu da dahil olmak üzere eğer bilmek için çok erken, Baş ekledi.

“Uygunsuz ve hakaret açıkçası adına göre bu ciddi bir hastalık olarak adlandırılan olması bunu hak ciddiyetini karşılayabilme gelen doktorlar, arkadaşlar, aile üyeleri, hatta işveren tuttu faktörlerden biridir,” dedi.

Salı raporu 2,5 milyon Amerikalı için 836.000 den çoğu değil tanı, hastalığın muzdarip yerde dedi. Laura Hillenbrand, en çok satan “Unbroken: Survival, Esneklik ve Redemption Bir Dünya Savaşı Hikayesi” nin yazarı ve “Zafer Yolu: Bir Amerikan Efsanesi,” zayıflatıcı hastalık yıllarca yaşadı.

“Eh, ben bitkin oldum hangi yıllarda ben röportaj yapmak benim bilgisayar ya da benim telefon kendimi sürüklemek zorunda kalmıştım bir şey oldu,” diye CBS’in ‘”Face the Nation” Geçen Aralık’ta dedi.

Onun kitabında üzerinde çalışırken “Unbroken,” diye ben sadece evden çıkmak için arabaya yürümeye yeterince güçlü değildi çünkü iki yıl streç üzerinde, o, “bir tek zaman evi terk edemedi olduğunu söyledi “.

2013 yılında, Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı, bazı hasta savunma grupları dehşet, kronik yorgunluk teşhisi durumunu incelemek için IOM istedi. Ama komite çeşitli kronik yorgunluk tıbbi uzman ve iki hasta, ve halkın yorumlarına sonuçta alınan yüzlerce dahil.

Salı, IOM paneli hekimlerin isim değişikliği öneren yanı sıra, yeni kriterler kullanılarak bozukluğu teşhis etmek için kullanabileceğiniz bir araç seti geliştirmek için HHS çağırdı.

Sonrası efor kötüleşen ve bitkinlik rağmen unrefreshing olan uyku ki, Yorgunluk ve altı aydan fazla süren aktivite öncesi hastalık seviyelerinde azalma: Komite tanı üç temel belirtileri gerektirdiğini söyledi.

“Beyin sis” Bilişsel bozulma, bazen tarif edilen veya ortostatik intolerans ne denir – yatarken belirtiler geliştirmek ve hastaların zor uzun süre dik kalmak bulmak anlamı: Ayrıca, hastalar en az bir diğer belirti olması gerekir.

Doktorlar teşhis yaparsanız bazı semptomlarının tedavisinde yolu vardır, Salt Lake City Yorgunluk Danışma Kliniği komite üyesi Dr. Lucinda Bateman dedi.

“Biz bu tanı kriterleri çok net bir yol sağlar umuyor,” dedi. “Bu yeni bir başlangıç.”

Sözcüğü, komite üyeleri, çeşitli tıbbi dergilerde tanı ölçütleri hakkında yazıyoruz ve enstitünün web sitesini www.iom.edu yaymak için, sonunda bir doktor rehberi yayınlayacağız

Tavsiyeler işaretlemek “bu ciddi ve zayıflatıcı hastalık olanlar için bir teşhis yapmak tıbbi sağlayıcıları yardım yönünde kritik bir adım,” Kadın Sağlığı HHS Ofisi Dr. Nancy C. Lee söyledi. O hükümet öneriler gözden geçireceğini söyledi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın