Travesti Göz Altı Morluklarından Nasıl Kurtulabilir?

Göz altı morlukları güzellik konusuna önem veren biz travestilerin korkulu rüyası. Oluşma sebeplerinden en önemlisi genetik ve sonra da çevresel faktörler.

Yorgunluk, uykusuzluk, stres, beslenme şekli, alkol ve sigara tüketimi, kalitesiz makyaj malzemeleri kullanımı çevresel faktörlerindendir. Size önereceğim kürleri uygulamak derdinize çare olacaktır. Ama önce bir doktora görünüp göz altı morluklarınızın sebebi genetik mi yoksa çevresel faktörlerinden mi kaynaklı bunu öğrenmekte fayda var. Bu bilgiden sonra kürleri uygulamak daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Salatalık kürü
Elbette göz deyince akla ilk gelen salatalık ve birçok kullanım şekli mevcut. Salatalığı dilimleyip gözlerinize, kabuklarını da göz altınıza ve hatta yüzünüzde bekletebilir ya da salatalık rendesinden sonra çıkan suyu soğutup pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayabilirsiniz.

Bu kürü her gün uygulayabilirsiniz.

Peynir kürü
Bir parça beyaz peyniri krem kıvamına gelene kadar ezin ve göz altınıza sürün. Uzanarak 10 dakika bekleyin ve sonrasında yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bu kürü iki – üç gün ara ile uygulayabilirsiniz.

Domates kürü
Domatesi sıkın ve suyuna bir iki damla limon damlatın. Karışımı pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayın. 10 dakika bekletin ve yüzünüzü ılık suyla durulayın.

Bu kürü iki – üç ara ile uygulayabilirsiniz.

Patates kürü
Patatesi dilimleyerek gözlerinizde bekletebileceğiniz gibi rendelenmiş patatesin suyunu da pamuk yardımıyla göz altlarınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca patatesin posasını bir gazlı bez içinde göz altlarında 10 dakika bekletmek te başka bir kullanım şeklidir.

Bu kürü iki – üç gün ara ile uygulayabilirsiniz.

İncir kürü
Yaz geliyor, meyvelerden de faydalanmak gerek. Bir taze inciri ikiye bölün ve yassılaştırarak göz altlarınızda 10 dakika bekletin. Yüzünüzü ılık suyla durulayın ve nemlendirici uygulayın. İncirden sonra dilerseniz kuşburnu çayını soğutup göz altınıza uygulayabilri ya da tüm yüzünüzü de silebilirsiniz. Kuşburnu uygulamasını yapacaksanız yüzünüzü yıkamanıza gerek yok.

Bu uygulamayı iki – üç ara ile uygulayabilirsiniz.

Unutmayın, kürleri seçerken bu besinlere karşı duyarlılığınızı göz önünde bulundurmalısınız. Eğer alerjik bir durum söz konusuysa lütfen o kürü uygulamayın. Doktor kontrollerini de ihmal etmeyin.

Travesti Partnerleri Yaşlı Gösteren Hatalar

Günümüzde özellikle genç kızlar, makyaj yapmayı çok seviyor. Fakat bu hevesleri bazen abartmalarına neden olabiliyor. Etrafımızda olduğundan daha büyük görünen genç ankara travestileri siz de rastlamışsınızdır. Sadece gençler de değil, genel olarak makyaj esnasında yapılan bazı hatalar, güzelleşmek adına yaşınızı daha büyük gösteriyor. Peki nerde yanlış yapılıyor? İşte en sık yapılan makyaj hataları…

Fondöten
Yanlış fondöten tercihi yapmak yaşınızın olduğundan daha büyük görünmesine neden olan en büyük nedenlerden biridir. Pudra ve mat formüldeki fondötenler cildinizdeki kırışıklıklara yerleşirken hafif yapıdaki likit fondötenler yüzünüzde yeterli kapama sağlayarak daha sağlıklı bir görünüm oluşturur.

Allık
Birçok travesti allığı sadece yanaklarına uygular. Ancak yüzünüzü ön plana çıkarmak için allığı elmacık kemiklerinize doğru dağıtmalısınız. Yüzünüzde daha aydınlık bir görünüm için pembe ve şeftali tonları tercih ederken, çok koyu tonda allıklardan kaçmaya çalışın.

Göz kalemi
Her zaman kullandığınız siyah göz kaleminiz yerine koyu kahverengi tonlarında bir göz kalemi tercih edin. Koyu göz kalemi, siyah rengine göre gözlerinizi daha canlı gösterecektir.

Maskara
Kirpiklerinize çok fazla maskara uygulamak, ilk bakışta güzel bir görünüm oluştursa da belli bir süre sonra kirpikleriniz ağırlaşarak gözlerinizin aşağıda gözükmesine neden olur. Bunun için ilk önce kirpiklerinizi kıvırın ve ardından maskaranızı uygulayın.

Kaşlar
Güzellik dünyasındaki kalın ve kavissiz kaş modası devam ediyor ve daha genç görünmek için siz de bu modaya uyabilirsiniz. Kavissiz, daha düz ve doğal kaş modelleri, emin olun yaşınızın daha küçük görünmesini sağlayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın