Travestiler Gençleşmenin Tek Yolu Botoks Değil!

Botoks yaptırmayı mı düşünüyorsunuz? Tekrar düşünün, çünkü hipnoz size ilaç tedavilerine, yüz gençleştirme ve kırışıkları gerdirme tedavilerine doğal bir alternatif sunuyor. Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoterapist Mehmet Başkak, hipnozun dermatolojide kullanımına ilişkin bilgiler verdi.

Cilt sorunlarını hipnozla aşın

Hipnoz, cilt sorunlarının tedavisinde hep başarıyla kullanılagelmiştir. Metobolizmanın, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde de oldukça fazla kullanılan bir yöntem. Bilinçaltı düzeyde gerçekleşen ikna ve oluşturulan güçlü inanç, tüm bünyeyi etkiler. Güzel bir bakış açısı tüm fizyolojide güzel sonuçlar oluşturur. Bu açıdan hipnozun güzelliğinizi olumlu etkileyecek bir çok faydası – yorgun yüz kaslarını canlandırmak, kan akışını artırmak ve cildinizin doğal parlaklığını geri kazandırmak gibi – vardır ve bunların hepsi botoksa doğal bir alternatif sunabilir.

Endorfin kokteyli üretirsiniz

Hipnoz etkisi, botoksa benzer fakat farklı bir şekilde çalışır. Temelde, hipnoz altında, kendinizle, hayatla ve bulunduğunuz yaş dönemi ve görünüşünüzle ilgili olumsuz duygular temizlenip, rahatlamaya başladığınız andan itibaren mutlu, olumlu duygulara ve hislere odaklanmaya başlarsınız; sonra beyniniz güçlü bir “endorfin kokteyli” üretmeye başlar.

Cildinizde mutlu kimyasallar dolaşır

Hipnozun sağladığı güzel ve huzurlu psikolojik zeminde, mutlu kimyasallar cildin altında dolaşmaya başlar, yüzünüzdeki kan akışını artırarak renk, doku ve nem seviyelerini artırır. Mutlu kimyasallar, yüz kaslarınızı rahatlatan ve gerginliği artıran stres hormonlarını azaltan bir sinyal gönderir. Beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olur. Tüm bunlar yüz gerginliğini yumuşatır ve cildinizde anında bir iyileşme, parlaklık ve canlılık sağlar.

Güzellik sisteminin arkasındaki ilke, kendimizle ve yaşamla barışarak, derin ve rahat bir farkındalık durumunda kalırken ve ankara travestileri yüzünüzde dolaşımı teşvik ederken beş büyük yüz kas grubunun gevşemesine yardımcı olmak ve iki anti-yaşlanma ya da yaşlanmayı, kırışmayı yavaşlatma süreci oluşturmaktır.

Siz de kendinize uyglayabilirsiniz

Özellikle kendi kendinize bunu yapabileceğiniz otohipnoz bilgisine sahip olmak ve her gün kendinize 5-10 dakika ayırmak süreç içerisinde sizi çok mutlu edecek sonuçlar oluşturabilecektir. Hipnozu düzenli kullandığınızda, yüz kaslarınızın tekrar tekrar gevşemesinin, kırışıklıkları ve yüz boyunca istenmeyen çizgileri, botoksun yaptığı gibi yumuşattığını bulacaksınız; üstelik yüz ifadenizi bozacak bir risk yaşamadan. Otohipnoz, hem psikolojinizin hem cildinizin güzelleştirilmesinde rahatlıkla kullanabileceğiniz kendi kendine uygulama yöntemidir ve öğrenmesi basittir, sadece günde 5-10 dakika ile bir süre sonra kendinizi daha canlı ve cildinizi daha güzelleşmiş bulabilirsiniz. Bu tekrarı ne kadar çok yaparsanız o kadar çok sonuç alacaksınız.

Bu işlemler aynı zamanda zihninize de harika bir tazelenme imkanı sunar. Mutlu bir ciltle daha genç görünürsünüz.

Travestiler İçin İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yöntemleri

Gillette’in travesti bakımı için geliştirdiği Gillette Venus ürünleri, kadınlara kolay, pürüzsüz ve acısız bir tıraş deneyimi sunuyor. Gillette Venus ile istenmeyen tüylerden kolayca kurtularak özgürlüğün tadını çıkarmak mümkün!

Tıraşta doğru bilinen yanlışları araştıran Gillette Venus, istenmeyen tüylerden hızlı, pratik ve acısız bir şekilde kurtulmanın mümkün olduğunu kanıtladı.

Tıraş hakkında doğru bilinen yanlışlar
– Tıraş edilen tüyler daha koyu, kalın ve sert uzar

Asla! Tüylerinin uzama şekli tamamen genetik yapına ve hormonlarına bağlıdır. Yalnızca tüyler yeniden uzamaya başladığında daha kalın çıkıyorlarmış gibi görünür.

– Tıraş olmak cildimin kurumasına ve pul pul olmasına sebep olur

Tam tersi! Tıraş olmak, cildinin üst kısmındaki ölü deriyi uzaklaştırarak, cildinin pürüzsüz ve güzel görünmesine yardımcı olur.

– Ağda yapmak batıklara yol açmaz

Ağda, tüylerin uzama süresini uzatsa da daha fazla batığın oluşmasına neden olur. Tüylerinden kurtulma yöntemin ister tıraş ister ağda olsun, tüylerini almaya ölü derilerinden arınmış ve temiz bir cilt ile başlamak batıklardan korunmanın en iyi yolu.

– Tıraş olmak bronz ten rengimin daha çabuk açılmasına neden olur

Hayır, çünlü ten rengi tıraş edilmez! Düzenli tıraş cildinizin pul pul olan üst yüzeyini ölü derilerden arındırabilir ve daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilir.

– Tıraş olmak cildim için zararlı

Hayır! Tıraş olarak cildinizi ölü derilerden arındırabilir, kollajen üretimini harekete geçirerek, cansız deri tabakasından da kurtulabilirsiniz.

– Tıraş olmak cildi ağda kadar pürüzsüz yapmaz

Hayır! Çok bıçaklı bir tıraş bıçağı ile yakın tıraş sağlayabilir ve ipeksi pürüzsüzlüğün tadını çıkarabilirsin!

– Pürüzsüz bir tene sahip olmak için güzellik salonuna gitmeliyim

Tüylerden kurtulmak için birçok seçeneğin var. Fakat tıraş olmak, cildin yumuşak ve güzel kalmasına yardımcı olmak için hızlı ve kolay bir yoldur. Ayrıca, ucuz ve rahattır; evindeki konforu bırakmana gerek kalmaz

– Tıraş bıçakları bir kez kullanılıp atılır

Tıraş bıçakları tek kullanımlık olanlar ve bıçağı değiştirilebilenler olarak ikiye ayrılır. Bıçağı değiştirilebilir olan tıraş bıçaklarını tercih ettiğinizde cildinizi eski ve körleşmiş bıçaklarla tahriş etmenize gerek kalmaz. Üstelik yeni bıçakları daha uygun bir fiyata alıp aynı tıraş makinesinde kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın