Travestiler ile seksten soğudunuz mu ?

Çok uzun süren cinsel kuraklıktan sonra heyecanını yeniden kazanabilirsiniz. Ateşinizin sönmeye başladığını hissettiğinizde harekete geçmelisiniz çünkü bu ilişkinizde yeni bir safhanın başlangıcı olabilir. Çok fazla çalıştığınızı, çok az uyuduğunuzu ve hiçbir şeye vakit bulamadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Ve siz daha bir şey anlamadan o yoğun günler haftalara, haftalar aylara ve aylar yıllara dönüşür. Endişelenmeyin, bu konuda yalnız değilsiniz. Günümüzde cinselliğin az olduğu ya da hiç olmadığı ilişkiler gittikçe artıyor.

SEKS REÇETESİ

Uzmanlar yatak odasındaki monotonluğu düzeltmek için ciddi bir emek harcamanız gerektiğini söylüyor. Bir ay boyunca hiçbir bahaneye yer vermeden her gece seks yapmak için bir anlaşma yapın. ‘Money, Sex, and Kids: Stop Fighting About the Three Things That Can Ruin Your Marriage’ kitabının yazarı Psikoterapist Tina B. Tessina, “Yapacağınız şey gözünüzü korkutabilir ancak uzun vadede karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz” diyor. İşin özü, canınız gerçekten istemiyorsa bile sekse pozitif bir bakış açısıyla yaklaşmalısınız. Weiner-Davis, “Araştırmalar, birçok travestinin beyninde daha seks arzusu oluşmamışken fiziksel olarak uyarıldığını gösteriyor. Travesti partnerine kendini yakın ve bağlı hisseden, kendiyle barışık travestilere baktığımızda, çoğunlukla ‘sadece yap’ felsefesini benimsemiş olduklarını görüyoruz” diyor. ‘Healthy Sex Drive, Healthy You: What Your Libido Reveals About Your Life’ kitabının yazarı Doktor Diana Hoppe, “Seks ve orgazm sırasında salgılanan dopamin ve oksitosin, mutlu hissetmenizi ve sevgilinize yakınlık duymanızı sağlar” diyor. Yatay pozisyona geçmek düşmüş libidoyu yükseltir, aranızdaki ilişkiyi de hem yatak odasında hem de dışarıdaki hayatta güçlendirir. Her gece birlikte olmak, ilişkiye dair şüphelerinizin yaratmış olduğu baskıdan kurtulmanıza ve yeni cinsel deneyimler edinmenize yardımcı olur. Rutininize yenilik katmak için günün farklı saatlerini ve hatta evinizin farklı odalarını da cinsel hayatınıza dahil edebilirsiniz. Her şeyden önemlisi, fiziksel yakınlığın artmasıyla içsel bağınız da yeniden güçlenir. 30 günlük seks deneyiniz bittiğinde, eskiye göre daha sık sevişmek istediğinizi göreceksiniz. Tessina, “Seks, seksi çağırır. Kendinizi daha iyi, daha canlı, daha çekici hissetmenizi sağlar” diyor.

CİNSEL KURAKLIĞIN NEDENİ

2010 yılında Kinsey Enstitüsü tarafından yapılan Cinsel Sağlık ve Davranış Anketi’ne göre evli çiftlerin neredeyse yüzde 16’sı, altı ay veya bir yıla yakın bir süredir seks yapmıyor. Uzmanların tahmini; çiftlerin ya az cinselliğin olduğu ya da hiç olmadığı bir evlilik sürdürdüğü yönünde. Yani çiftler yılda en fazla 10 kez (veya daha az) cinsel ilişkiye giriyor. Gerçek şu ki, seksin yokluğu çiftlerin ilişkisini tehlikeye atıyor. Yapılan araştırmalarda, evliliğinde seksin yeri olmadığı ya da az olduğu kişiler genelde mutsuz olduğunu ve boşanmayı düşündüğünü belirtmiş. The Sex-Starved Marriage: Boosting Your Marriage Libido kitabının yazarı, Evlilik Terapisti Michele Weiner-Davis, “Seks, gerçek anlamda bağ kurmakla ilgilidir” diyor. Ortada fiziksel bir bağ olmadığında birçok çift birbirinden uzaklaşmaya ve kasıtlı olmasa da cinsellikten kaçmaya başlar. Görmezden gelmek daha kolay olduğu için, zaman geçtikçe cinsellik hakkında konuşmak zor gelir. O zaman da kişiler kendini yalnız, hüsrana uğramış ve hatta kızgın hisseder. Weiner-Davis, “Ilişkide cinsellik azaldıkça duygusal yakınlık da yok olmaya başlar. Yatakta birbirinize sarılmayı ve hatta birbirinizin esprilerine gülmeyi bile bırakırsınız” diyor. Utangaçlık, acemilik ve alınganlık gibi duygular seksin yokluğuyla birlikte kendini gösterir. Ancak bu kadar hassas bir konuyu görmezden gelmek, problemlerin kendi kendine çözülmesini sağlamaz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın