Travestilerin Mantıklı Yaklaşımları

Hayatta he zaman tutarlı davranışlar sergilemeyenler hakkında kendi düşüncelerimize bakmalıyız. Biz eğer bu davranışları sergileyenleri benimseyemiyorsak başkalarına da bu davranışları sergilememeliyiz. Özel ilişkiler birlikteliklerinde bir beyanda bulunan kimsenin yarın tam tersini söylemesi elbette güvenilir bir kişi olduğuna işaret değildir. Partnerler arasında çıkan kavgaların en büyükleri yine tutarsız davranışların sonucundadır. İlginçtir ki travesti bayanlar nasıl ise öyle olduklarını devam ettirmede birçok kişiye nazaran daha tutarlı olabiliyor. Aldıkları tepkilere rağmen travestiler her engeli aşarak dün ne ise bugün aynısını dile getirmekteler. Kendi kişiliklerinden ödün vermeyerek hissettiklerini toplum yanlış saysa bile dile getirmekten geri kalmıyorlar. Bu cesareti gösterenlerin sayısının ne kadar az olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Örneğin esat travesti bayanlar her platformda haklarını arayarak dün söyledikleri sorunların arkasında durabiliyor. Partnerlerine her mutluluğu yaşatabilen ve halen bir saygı göremeyen ankara travesti bayanlar da kendileri gibi mağdur olanların hakkını dün nasıl ise bugünde aynı savunabiliyor. Ne kadar tutarlı olduklarını fark edenler ister istemez onlara hak veriyor. Tutarlı davranışları sergilemek sadece kişilik ile alakalı olmayıp çıkarlar ile ilişkilendirilmelidir. Bugün bizim için çıkarı olmadığı için tarafımızı belli ettiğimiz yeri çıkarlar için terkediyorsak buda tutarsız davrandığımızın en açık belgesidir. İnsanlara davranışları için gem vuruyorsak ve onları eleştiriyor isek önce kendi davranışlarımızdaki tutarsızlıklardan haberdar olmalı sonra bu davranışları düzeltmeli ve öyle eleştiri getirmeliyiz. Aksi halde eleştirilerinde bir anlamı olmayacağı kesinleşir.

Bir davranışımı daha sonraları aynı şekilde sergilemiyor isek bu bizlerin tutarlı davranmadığını gösterir. Ülkemizde belki eğitim kaynaklı belkide toplum kaynaklı tutarlı davranma eğilimi istenilen seviyelerin üzerinde değildir. Hatta vasatın bile altındayızdır diyebilmekteyiz. Çevrenize bir baktığınızda daha önce aynı konu hakkındaki görüşlerini şimdilerde tam tersini savunarak ortaya koyan insanlarla dolu olduğunu göreceksiniz. En can alıcı örneğin politikacılar olduğu zaten hemen akıllara gelebilir. Partnerler konusunda da tutarlı davranışlar sergilemenin önemi büyüktür. Aslında her konuda tutarlı davranma gerekliliği vardır. İnsanların sizlere bakış açısını etkileyecek en önemli unsurlardan birsidir tutarlı davranışlar. Bugün gösterdiğiniz tepkiler ve davranışlar yarın değişirse malumdur ki insanların size bakış açısı hiçte olumlu olmayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın