Ultra maraton koşucular için, esrar faydaları – ancak etik mi?

Dayanıklılık jokeyler ve potheads: ultra maraton ve yorucu spor iki görünüşte zıt kamplarda bir karışarak teşvik etmiştir.

“Eğer doğru seviyeye bulabilirsiniz, [esrar] çalışan stres alır,” Avery Collins, 22 yaşındaki profesyonel ultramarathoner diyor. “Ve bir postrace, post-run çare var.”

Ağrı kesici ve esrar bulantı azaltıcı faydaları çok uzun ve gitmek çok daha soldurma-daha maraton 26.2 mil olabilir yarışlara ultramarathoners için özellikle cazip hale getirebilir. Maratonu hızlı büyüyen dayanıklılık spor biridir; ABD ve Kanada’da yaklaşık 1.300 yarışları UltraRunning dergisine göre, 2004 yılında 293 den, 2014 yılında vardı.

Ultra maraton dağlık arazi ve kayalık yollar çapraz genellikle 30 ila 200 mil yerden devam, ve. İkincisi mide krampları ve kas ve eklemlerde şiddetli ağrı tahammül. Yarışmacılar genellikle 24 saat yukarı düz çalışan can sıkıntısı ile eşleşti, motivasyon ani kaybından sonra çıkın.

“Ultra kazanmak için gidiyor kişinin kusmak, acılarını değil yönetmek ve sakin kalmak birisi,” Usta koşucu Jenn Shelton dedi. “Pot bu şeyler her üç yapar.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın