Yeni diyet kuralları, kolesterol riskleri önemsiz olabilir

Bir bütün yumurta, sarısı ve tüm yeme, yılda kötü bir ünü aldı, ancak yeni beslenme kurallarına yol kenarına yumurta beyazı sadece omlet gönderebilir. Inceleme altında artık Beslenme Kuralları Danışma Komitesi tavsiyeler, kolesterol alımını düşürerek önemini önemsiz bekleniyor.

2010 yılında kılavuzların en son seti tek yumurta miktarı hakkında diyet kolesterol, günde en az 300 miligram tüketen tavsiye.

Önümüzdeki haftalarda, komite nedeniyle bu yılın sonuna kadar, 2015 beslenme kurallarına son sürümünü yazmak için Tarım ve Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bölümleri tarafından kullanılmak üzere rapor yayınlaması bekleniyor.

On yıllardır, hükümet kolesterol yüksek diyetler karşı uyardı. Ama şimdi birçok beslenme Washington Post’a göre, kolesterol alımının önemli ölçüde kolesterol kan düzeyleri etkileyebilir ya da sağlıklı erişkinlerde kalp hastalığı riskini artırır olmayabilir inanıyorum.

Aralık ayında, danışma paneli kolesterol artık onun ön tavsiyelerinde “dedi aşırı tüketim için endişe besin olarak kabul.” Bu Amerikalılar çok fazla kolesterol yemek söyledi önceki kurallar, bir değişiklik olacaktır. Kadar kolesterol kan dolaşımına olduğunu gösteren bu izler artan tıbbi araştırma kez düşünüldüğünden daha karmaşık olduğunu ve yemek yağ çeşitleri daha bağlıdır. Tıbbi gruplar son yıllarda uzak diyet kolesterol için belirli hedefler taşınmıştır.

Öneri nihai kurallar içine yapacaktır eğer belli değil. Amerikan Kalp Derneği eski başkanı Dr. Robert Eckel, Denver Colorado Üniversitesi’nde tıp profesörü, hiçbir kanıt yok “Orada şu anda kolesterol iyi öneriler yapmak için yeterli kanıt değil, ama o Reuters’e verdiği demeçte ortalama kanıt yok “dedi.

İnsanlar aşırıya kaçmadan yüksek kolesterol yumurta sarısı keyfini, ancak “dört-yumurta omlet bir üç şimdiye kadar kardiyovasküler hastalık riski taşıyan bir hastaya tavsiye ederim bir şey değil,” diyor.

Yumurta ve yumurta sarısı besin değeri yıldır beslenme uzmanları tarafından tartışma konusu olmuştur. Bu kalp ve damar sağlığı açısından kötü bir üne sahipken, en son araştırmalar besinlerde bulunan kolesterol vücutta (“kötü”) artarak LDL kolesterol için suçlamak için tam değildir göstermiştir.

“Yumurta bir hayvan ürünü ve bunlar kolesterol ihtiva yapmak,” Lisa Cimperman, UH Vaka Tıp Merkezi için kayıtlı diyetisyen, FoxNews.com söyledi. “Ama aslında gıdalarda kolesterol kadar doymuş yağ yaptığı gibi kan kolesterol etkilemez. Gıda Kolesterol, genel kaçınmak istiyorum, ama mutlaka yüksek kolesterol ana suçlu değil. ”

Diğer hayvan ürünleri ile karşılaştırıldığında, ortalama yumurta aslında yumurta sarısı başına yaklaşık 1.6 gram fats- doymuş nispeten düşük miktarda içerir. Halk Sağlığı ve Beslenme İngiliz Vakfı Harvard School çalışmalar da yumurta kan kolesterol üzerinde klinik açıdan önemsiz etkileri vardır, ve kardiyovasküler hastalık riskinde artış ile ilişkili olmadığını bulduk.

Sadece yumurta akı Yeme saf protein olarak kabul ve sarısının yağ içeriği olmadığından popüler, ancak bazı diyetisyenler kan şekeri geldiğinde yağ ve protein hem de alıcı bir pozitif sağlık yararları olabilir iddia etti.

“Sen sen gidermiş değil çünkü sadece, yağ istiyorum, ama aynı zamanda gıda emilimini yavaşlatır,” Laura Cipullo New York’ta bir kayıtlı diyetisyen, FoxNews.com söyledi. “Yani dolgun uzun kalmak, ve kan şekerini yükseltmek olmaz. Birçok insan sadece yumurta akı ile tost var, ama onlara kan şekeri daha hızlı artış veriyor. Bunu ya avokado gibi yağ farklı bir formu ile yumurta sarısı varsa aşağı (gıda) kırmak için daha uzun sürer, çünkü Ama, kan şekeri, kısa sürede yükselmeye olmayacaktır. ”

Tabii ki, tüm yağ pek çok diyetisyen sadece birkaç yumurta sarısı, her hafta yemeyi tavsiye yüzden aşırıya kaçmadan, içinde tüketilmelidir. Ve damar hastalığı öyküsü olan hastalarda, onlar yemek yumurta takip onların sağlığı için çok önemlidir. Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) bir çalışması kardiyovasküler hastalık için artmış riski taşıyan hastalar günde yaklaşık 200 miligram besinler kolesterol alımını sınırlamak gerektiğini bulundu.

Kendi yağ ve kolesterol içeriği rağmen, yumurta sarısı, diğer besinlerin bir ev sahibi ile birlikte A vitamini ve demir iyi bir kaynağıdır.

“Yumurta, genel olarak, aynı zamanda B vitamini iyi kaynakları, tiamin, bir antioksidan, bir örnek ve selenyum, ise,” Cimperman söyledi. “Ve folat, özellikle hamile kadınlar için iyi bir vitamindir.”

Sürece tüketiciler onların kalp ve damar sağlığı hakkında aşırı endişe olmamalı örnek- için, tükettikleri ve tereyağı bir yumurta kızartma them- tüketen yolu boiled yumurta daha kan kolesterol için kötü kaç yumurta konusunda vicdani olarak .

“Ayrıca o doymuş yağ bir Somun gibi bir şey yiyorsanız bile,” Cipullo dedi. “Sen faydaları bakmak zorunda, ve genel protein sağlayan yumurta ve vitaminler ve kolay olmanın faydaları yemek o doymuş yağ bir kaç gram olduğu gerçeği ağır basar.”

Danışma panelinin kurallar da fazla tuz çok fazla nasıl öneriler değiştirebilir ve ilk kez şeker tüketimi sınırları koyabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın